Csak semmi hirtelen „mozdulat”!
- Dátum: 2015.01.20., 14:20
Már ami a diétát illeti, az étkezési szokások indokolatlanul gyors és radikális megváltoztatása ugyanis semmi jót nem hoz. Tippek és tanácsok.
Ha valaki úgy érzi, hogy mindenképpen szükséges változtatnia étrendjén, érdemes alaposan átgondolnia, mit és hogyan, mielőtt lépéseket tenne. A gyors és radikális változtatás ugyanis könnyen balul sülhet el.
A szervezetünk ugyanis nem biztos, hogy tudja tolerálni a dolgot. Mondjuk azt, hogy a napi magas kalóriabevitelt egyszer csak koplalás váltja fel. Ez nem egészséges, kisebb módosításokkal ugyanakkor helyes útra terelhetjük eltévelyedett szokásainkat.
Néhány hasznos tipp fogyni vágyóknak, vagy csak egyszerűen egészségesebb, energia dúsabb életmódra törekvőknek.
Próbáljuk a hagyományos köreteket helyettesíteni zöldséggel és salátával. Nem kell az egész mennyiséget lecserélni, elég csak egy részét.
A sütéshez próbáljunk kevesebb zsírt és olajat használni. A zsírosabb termékeket az alapanyag vásárlásánál is kerüljük, a húsok mellett a tejtermékeknél is figyeljünk oda.
Cseréljük le a cukor legalább egy részét, a természetes édesítők erre a legjobbak.
Az édességek és nassolni valók mennyiségét csökkentsük, váltsuk ki őket gyümölccsel, vagy akár több folyadék fogyasztásával.
A pékáruknál a teljes kiőrlésű termékeket helyezzük előtérbe.
Ha ezeket a tanácsokat megfogadjuk nemcsak egészségesebben élhetünk, hanem több lesz az energiánk is.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!