Menü

Mit kezdjünk fotóink ezreivel?

  • Dátum: 2015.02.12., 08:46

A digitális technika és az okostelefonok térhódítása sok téren kinyitotta a világot. Igen ám, de vannak olyan esetek, amikor nem tudunk mit kezdeni azzal az óriási nagy szabadsággal. Ilyen a fotózás is, mármint a házi, klasszikus típus.

A házi, klasszikus fotózás néhány évtizede úgy zajlott, hogy egy átlagcsalád évente ellőtt egy-két filmtekercset. A fényképezés alkalom volt, nem a mindennapok része, csak születésnapon, karácsonykor és a nyaraláson került elő a gép. Az előhívott felvételek mindig meglepetést rejtegettek magukban: vajon hogy sikerült a kép?

Mindez megváltozott a digitális gépekkel, amelyek már sokkal gyakrabban kerültek elő a fiókból. A fotózás egyszerűsödése némileg leértékelte a pillanatot, az eseményt, hiszen ha nem sikerült a kép, lőttünk máskor, másikat.

Pedig hol voltak akkor még az okostelefonok... A fényképezőgéppé avanzsált eszközök életünk szinte minden percében készen állnak, és nem félünk használni őket. Mi ennek az eredménye? Havi több tucat, esetleg száz, azaz évi több ezer, vagy akár tízezer kép. Nagyobb esély van jó képet készíteni, ugyanakkor rengeteg a selejt, felelsleges fotó. Az emberek jelentős része az elkészítést követően ráadásul sokáig már nem foglalkozik a fotóval, pedig későbbi jó lenne ránézni, de a hatalmas, erősen vegyes minőségű mennyiség egyszerűen kezelhetetlen. Hiába mentjük, kategorizáljuk őket.

A legjobb megoldás az előhívás, persze ez sem gyerekjáték. A digitális tartalmakat ugyanis ki kell válogatni, ráadásul nem elég, ha előhívjuk őket, érdemes albumba rendezni a képeket, mert akkor őrződnek meg a legjobban nekünk és az utókornak.

Vásárolhatunk kész albumot, de készíthetünk is, utóbbi tevékenységet ma már rengetegen hobbiként is végzik. Nemcsak szórakoztató, önkiteljesítő, de hasznos elfoglaltság is.

Fotó:
pixabay.com

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!