Menü

Zsírosak és egészségesek

  • Dátum: 2015.03.04., 13:55

Az év ezen időszakában nem könnyű választékot találni az egészséges és tápláló élelmiszerekből, nyersanyagokból. Az olajos magvakra azonban mindig számíthatunk.

Tény, nem olcsóak az olajos magvak, ám biztosan nem csapnak be. A mogyoró, pisztácia, mandula, kesudió, dió, földimogyoró, napraforgó és más társaik mind-mind egészséges tápanyagforrások, hiszen tele vannak vitaminnal és ásványi anyagokkal.

Az olajos magvaknak emellett magas a zsír és fehérjetartalmuk is, azaz túlzásba nem szabad vinni fogyasztásukat semmiképpen sem (ahogyan egyébként semmi másét sem). Ami a zsírt illeti, jelentős részt telítetlen zsírsavról van szó, amelynek hatása köztudottan pozitív.

Az olajos magvak jelentős része bárhol könnyedén beszerezhető, mint említettük, nem olcsó, de így is jobban megéri, mint a chips és társai. Nassoljunk belőlük bátran, persze csak módjával!

A felsorolt magvak közül a legtöbbet elemeztük már oldalunkon külön-külön részletesen, kiemelve előnyeit, jótékony hatását, felsorolva tartalmát, összetételét. Most csak egy kis áttekintés ezekkel kapcsolatban!

Az olajos magvak összességében és elsősorban B, E és K-vitaminokban gazdagok, ezek mellett kiemelkedő az ásványi anyag tartalmuk. Nem mellesleg, finomak és különlegesek. A csipegetés mellett könnyen alapanyaggá is válhatnak a konyhában.

Fotó:
pixabay.com

Ultrafeldolgozott élelmiszerek

Amikor belépünk egy üzletbe, kedvünkre vásárolunk a polcokról, de valószínűleg sokszor azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen élelmiszer került a kosárba. Pedig a boltokban rengeteg a feldogozott termék, ilyen az ultrafeldolgozottak köre is.

Reggelizéssel kapcsolatos tévhitek

Ahányféle diéta és trend, annyiféle útmutatás az étkezésekről. Tények és tévhitek a reggeliről, pro és kontra.

Ashoka jótékony hatásai

Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.

Szezonális zöldségek májusban

Elérkezett az a tavaszi hónap, amikor a piacon már csupa friss és szezonális zöldséget találhatunk. Érdemes tudni, miért fontos ezeknek az idény zöldségeknek a fogyasztása, és hogyan csempészhetünk többet belőlük az étrendünkbe. Felejtsük el végleg a telet, és készüljünk tápanyaggal és vitaminokkal teli friss ételekkel a nyárra!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!