Menü

Klímaváltozás és cselekvés

  • Dátum: 2015.03.23., 14:45

A klímaváltozással kapcsolatban még mindig széleskörű vita zajlik, ugyanakkor szerencsére sokan már a cselekvés útjára léptek. Nekik van igazuk.

Lesz-e klímaváltozás, vagy sem, illetve ha igen, az milyen mértékben változtatja majd meg jelenlegi, jól megszokott környezetünket? A válaszok rém egyszerűek: lesz (illetve van), és nem tudjuk.

Nem tudjuk, mert a sokszor ellenállásba, lekicsinylésbe, vagy nemtörődömségbe ütköző kutatások még nem állnak azon a szinten, hogy valós képet alkothassunk a jövőről.

De tegyük fel, hogy a szkeptikusoknak van igaza és nem kell óriási változásokra készülni. De mégis felmerül a kérdés: mi van, ha esetleg...? Nem érdemes akkor kicsit abba az irányba kutakodni, hogyan tovább?

Dehogynem.

Szerencsére ma már ezt egyre többen megteszik, hazánkban is folyamatosan zajlanak olyan projektek, amelyek célja az, hogy modellezzék az évtizedekkel későbbi Magyarország lehetséges éghajlatát, környezetét. Azt, hogy milyen esetleges változások következhetnek be az állat és növényvilágban, illetve ezek még egy nagyon fontos dolgot kutatnak: a felmérhető, megbecsülhető negatív következményeket, azaz hogyan tudnánk azokat esetleg kivédeni, megakadályozni.

A tudomány mai állása szerint Magyarország éghajlata szárazabb, melegebb lesz, ennek fényében kell vizsgálni többek között a növénytermesztés hatékonyságát is, amellett, hogy ez a változás milyen fajok eltűnéséhez és megjelenéséhez vezethet.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!