Menü

„Tökjó”

  • Dátum: 2015.03.25., 15:16

Bár szezonja lassan lejár, mégis érdemes kiemelni, milyen jótékonyhatással lehet szervezetünkre a sütőtök.

Nem véletlen, hogy a babák hozzátáplálásánál, főleg ha az őszi illetve téli időszakra esik, már a kezdetektől ajánlják a sütőtök fogyasztását. És korántsem pusztán azért, mert egy finom tökféléről van szó, melyet többféleképpen is elkészíthetünk.

Csak kevesen tudják, hogy a sütőtök alkalmas lehet különböző megfázásos illetve meghűléses betegségek kezelésére, de akár még tüdőgyulladás esetén is segítségünkre lehet a gyógyulásban. A sütőtök enyhíti a köhögést, a tüsszögést és csillapítja az asztmás rohamokat.

Ezenkívül hozzájárulhat bőrünk egészségének és szépségének megőrzéséhez, de a népi gyógyászatban még emésztési problémák kezelésére is hasznosítják.

És akkor lássuk, milyen hatóanyagokat is tartalmaz ez az egyébként ízletes, de alacsony kalória tartalmú zöldség! A sütőtök tartalmaz többek között cinket, vasat, kalciumot, foszfort, karotint, valamint értékes B-vitaminokat és C-vitamint is.

Nemcsak sütve, hanem főzve is elkészíthetjük, például készíthetünk belőle krémlevest, desszertként is fogyaszthatjuk, vagy körteként is tálalhatjuk. A lényeg, hogy nem érdemes kihagyni étrendünkből, lemondva ezzel számos pozitív élettani hatásáról.

Fotó:
Pixabay.com

Ultrafeldolgozott élelmiszerek

Amikor belépünk egy üzletbe, kedvünkre vásárolunk a polcokról, de valószínűleg sokszor azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen élelmiszer került a kosárba. Pedig a boltokban rengeteg a feldogozott termék, ilyen az ultrafeldolgozottak köre is.

Reggelizéssel kapcsolatos tévhitek

Ahányféle diéta és trend, annyiféle útmutatás az étkezésekről. Tények és tévhitek a reggeliről, pro és kontra.

Ashoka jótékony hatásai

Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.

Szezonális zöldségek májusban

Elérkezett az a tavaszi hónap, amikor a piacon már csupa friss és szezonális zöldséget találhatunk. Érdemes tudni, miért fontos ezeknek az idény zöldségeknek a fogyasztása, és hogyan csempészhetünk többet belőlük az étrendünkbe. Felejtsük el végleg a telet, és készüljünk tápanyaggal és vitaminokkal teli friss ételekkel a nyárra!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!