Ezt próbáld ki! - görkorcsolya
Szinte alig akad olyan ember, aki ne görkorcsolyázott volna gyerekkorában, a felnőtteken mégis kicsit furcsának tűnik az eszköz. De csak elsőre.
A görkori kiváló, közkedvelt szórakozás a fiataloknak, de ez nem jelenti azt, hogy az, aki kilépett a kamaszkorból már nem is húzhat a lábára ilyen sportszert. Miért lenne ez más, mint mondjuk a bicikli?
Maximum abban más, hogy még nem annyira elterjedt a felnőttek közében, azonban mindenképpen növekvő népszerűségű időtöltésről beszélünk. A görkorcsolyázás, amely remekül formában tart, ugyanis rendkívül sokféle módon űzhető. A sima szabadidős stílus mellett ott van a városi betonon, vagy épített pályákon zajló, lépcsőkön, korlátokon, félcsövekben ugrálós görkori, a gyorsasági forma, valamint ezek mellett még számos más változat, például a görhoki, a görtánc, vagy az óriási sebességű downhill.
Természetesen mindegyik stílushoz hozzá illő, speciális görkorcsolya szükséges és nem szabad megfeledkezni a megfelelő védőfelszerelésekről sem. A sisak, térd és könyökvédő mellett érdemes kesztyűt is beszerezni. A görkorcsolya ugyanis sérülésveszélyes mozgásforma, horzsolások, végtagtörések, zúzódások, agyrázkódás is könnyedén összeszedhető.
Az alapvető technikák elsajátítását követően azonban lecsökken a kockázat, főképp, ha odafigyelünk. A görkorcsolya közlekedési eszköznek is használható, de csak azok számára, akik már túlléptek a kezdő időszakon.
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?