Ezt próbáld ki! - görkorcsolya
Szinte alig akad olyan ember, aki ne görkorcsolyázott volna gyerekkorában, a felnőtteken mégis kicsit furcsának tűnik az eszköz. De csak elsőre.
A görkori kiváló, közkedvelt szórakozás a fiataloknak, de ez nem jelenti azt, hogy az, aki kilépett a kamaszkorból már nem is húzhat a lábára ilyen sportszert. Miért lenne ez más, mint mondjuk a bicikli?
Maximum abban más, hogy még nem annyira elterjedt a felnőttek közében, azonban mindenképpen növekvő népszerűségű időtöltésről beszélünk. A görkorcsolyázás, amely remekül formában tart, ugyanis rendkívül sokféle módon űzhető. A sima szabadidős stílus mellett ott van a városi betonon, vagy épített pályákon zajló, lépcsőkön, korlátokon, félcsövekben ugrálós görkori, a gyorsasági forma, valamint ezek mellett még számos más változat, például a görhoki, a görtánc, vagy az óriási sebességű downhill.
Természetesen mindegyik stílushoz hozzá illő, speciális görkorcsolya szükséges és nem szabad megfeledkezni a megfelelő védőfelszerelésekről sem. A sisak, térd és könyökvédő mellett érdemes kesztyűt is beszerezni. A görkorcsolya ugyanis sérülésveszélyes mozgásforma, horzsolások, végtagtörések, zúzódások, agyrázkódás is könnyedén összeszedhető.
Az alapvető technikák elsajátítását követően azonban lecsökken a kockázat, főképp, ha odafigyelünk. A görkorcsolya közlekedési eszköznek is használható, de csak azok számára, akik már túlléptek a kezdő időszakon.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.