Menü

Inkontinencia szülés után

Szülést követően gyakori probléma az inkontinencia, vagyis a vizelettartási nehézségek megjelenése. Jobb esetben (legtöbb esetben) ezek a panaszok gyermekágyi időszakot követően megszűnnek, de az sem ritka, hogy nem oldódik meg magától a probléma.

Általában később, idősebb korban térhet vissza az inkontinencia, jellemzően kettőnél több gyermeket szülő nők körében. Természetesen az idősebb korban jelentkező vizelettartási nehézségek más okokra is visszavezethetőek.

Fontos, hogy szégyenérzetből vezérleve ne elnyomjuk a problémát, hanem tudatosan tegyünk a panaszok kezeléséért. A szülést követő erőteljes inkontinencia mindenképpen enyhül a gyerekágyas időszakot követően, de enyhébb vizelettartási nehézség továbbra is megnehezítheti az életünket. Tipikus tünet, hogy tüsszentéskor, nehezebb tárgy megemelésekor vagy torna közben jelentkezik a gond. Ez többnyire magától nem oldódik meg, sőt súlyosbodhat (például: még egy szülést követően), ezért fontos, hogy tegyünk ellene.

Gerinctornával, mely során törzsizmainkat erősítjük, segíthetünk az alhasi izomcsoport állapotának javításáért. A mély hasizmok erősítésével sokat javíthatunk a helyzeten, de a Kegel gyakorlatok elsajátításával és rendszeres végzésével célzottabb módon fejleszthetjük az adott izomcsoportot.

A Kegel gyakorlatok legalapvetőbb része, hogy vizeléskor megkíséreljük visszatartani a vizeletünket pár másodperc erejéig. Rendszeresen végezve a gyakorlatot, érezni fogjuk a javulást. Egyébként a Kegel gyakorlatok elsajátítása a szülésnél is nagyon hasznos lehet (a könnyebb szülés érdekében), ráadásul pozitív hatást gyakorolhat a házaséletünkre is.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.