Menü

Ősszel könnyebben megy a fogyás!

  • Dátum: 2015.11.20., 10:57

Sokan nem is gondolnák, hogy az év második legerősebb fogyókúra szezonja ilyenkor, ősz elején kezdődik. Pedig ha megfogadjuk a szakértő tanácsát, nemcsak karcsúbbak lehetünk a következő nyári szezonra, de az eredmény is sokkal tartósabb lehet.

Mindenki tudja, hogy tavasszal kezdődik a fő fogyókúra szezon, sokan szeretnének akkor fogyni. De a Dr. Gajdács Ágnes obezitológus szakorvos, testsúlygyógyász által bemutatott különbség a tavaszi és az őszi fogyókúrázók között, bizonyára sokaknak szolgál majd segítségül, hogy nem érdemes halogatni a döntést. Jobb mielőbb belevágni a fogyókúrába. „Érdekes tény, hogy a tavaszi szezonban fogyókúrázók általában türelmetlenebbek, gyorsabb eredményt szeretnének elérni, mert kezdődik a bikiniszezon. Sok fogyókúrázónak például csak nyár elején jut eszébe, hogy mindjárt kisüt a nap, itt a nyár. A gyorsaság azonban sokszor a minőség rovására megy” – mondja el tapasztalatit a doktornő. „Ilyenkor lehet, hogy nem olyan a módszerválasztás, amely egy tartósabb fogyás létrehozására is alkalmas lenne, hanem az emberek berohannak az első fogyókúra szalonba és igénybe vesznek olyan szolgáltatásokat, amelyek lehet, hogy nekik nem is lennének olyan optimálisak.”

Miért sikeresebb az őszi fogyókúra?
Érdekes módon az őszi fogyókúra szezonban teljesen más, úgynevezett „minőségi kategóriába” tartozó fogyni vágyók kezdenek el fogyókúrázni. „Akik ősszel szeretnének fogyni, sokkal alaposabbak. Ez azt jelenti, hogy jobban utána néznek a módszereknek és a lehetőségeknek a hosszútávú siker érdekében”– magyarázza Dr. Gajdács Ágnes, obezitológus szakorvos, testsúlygyógyász. „A őszi fogyókúrázók nem sietnek annyira, elég nekik, ha a következő szezonra érik el az ideális testsúlyt, ami jelenthet akár 20-30-40 kilós súlyfelesleget is. Tapasztalataim szerint sokkal tartósabbak szoktak lenni az elért eredmények az őszi fogyókúrázók esetében. De egyébként az is jellemző, hogy valahogy az iskolakezdés ritmusa is mindannyiunkban benne van. Sokan akkor kapnak sokkot, amikor eljön az első esős nap és nem férnek bele a kedvenc farmerjükbe, felsőjükbe. Ennek persze a nyári nassolnivalók (lángos, fagyi, koktélok) vagy éppen a lengébb nyári ruhák lehetnek az okai”- árulta el a doktornő, aki azt is hozzátette, ezek együtt igen erőteljes motiváció arra, hogy egy meglapozott fogyókúrát indítsanak el, hogy ne kelljen a teljes ruhatárat lecserélni!

Az újévi fogadalmak csak 1-2 hétig tartanak!
Az újévi fogadalmakkor tett fogyókúrás ígéretek 85-90%-ban 1-2 héten belül megdőlnek. Lehet, hogy a vágy megvan a fogyásra, de tenni már nem akarnak az emberek azért, hogy jó formába kerüljenek, így aki valós eredményt szeretne elérni és hosszútávra gondolkodik, az válassza az októbert vagy a novembert egy sikeres fogyókúra kezdésére!

Forrás, fotó:
Lifestyle Communications

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?