Menü

Forrósodik a talaj a lábunk alatt

Pontosabban a Föld, amely az elmúlt három évtizedben kimutathatóan melegedett. A nyarak egyre többször szélsőségesen tikkasztóak, ennek pedig következményei vannak.

A szélsőséges, tartós kánikula aktuális és komoly következménye, hogy bizony sokan halnak meg idő előtt. A forróság és a halálozás közötti összefüggés újdonság, mégis égető gond, hiszen a statisztikák, mérések és különböző következtetések, kutatások szerint az elmúlt három évtized nyarai voltak a legforróbbak az előző két évezredben.

Az egyik kutatást, annak módszereit és az eredményeket az Environmental Research Letters szaklapban tették nemrég közzé. A nyarak egyre többször forróak, a szélsőséges meleg többféle betegség, egészségügyi probléma esetében emeli olyan szintre a kockázatot, amely már mérhető mértékű negatív tendenciát jelent.

A témában rengeteg más kutatás is létezik, és olyan módszerek, amelyek segítségével a mérőműszerek előtti időszak klímájára lehet következtetni. Természetesen nem lehet egészen pontosan felmérni a mondjuk ezer évvel ezelőtti részletes éghajlati viszonyokat, ugyanakkor ezek a vizsgálatok egyre hatékonyabbak, így egyre világosabban mutatják, hogy mi történik, mi a tendencia.

Az adatok azt támasztják alá, amelyet ma már nem sokan tagadnak: a felmelegedés emberi tevékenység következménye, azaz a mi általunk előidézett üvegházhatás okozza. Az utóbbi 30 évben tapasztalt viszonyok mindenképpen erre engednek következtetni. A következményekkel is tisztában vagyunk, most arra kell megadni a pontos válaszokat: mit kell és mit érdemes tennünk.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.