Így kezeljük otthon a sportsérüléseket
- Dátum: 2016.02.24., 14:10
Azok, akik rendszeresen sportolnak – legyen az futás, kerekezés, edzőterem vagy éppen a jóga –, már biztosan elszenvedtek kisebb-nagyobb sportbaleseteket. Ezek a sérülések legtöbbször csak felületiek, és kevésbé súlyosak, úgy, mint kisebb ficamok, húzódások, zúzódások, rándulások.
A kis problémákat se söpörjük a szőnyeg alá, mert meg tudják keseríteni az életünket, és később komoly gondokat is okozhatnak, ezért is fontos, hogy kezeljük őket. Több féleképpen ápolhatjuk le sérülésünket, a legelterjedtebb módszer a jegelés és fáslizás.
A kompresszió, azaz közismert nevén a fáslizás, nem csak stabilizálja a sérült testrészt, de a bevérzés ellen is hatásos, különösen akkor, ha hideg borogatással kombináljuk. A fásli mellett napjainkban egyre népszerűbb az úgynevezett kinezio szalag alkalmazása is, ami a sérült testrész terhelésének csökkentését szolgálja, persze csak akkor, ha szakszerűen helyezzük föl a tapaszt.
A jegelés a klasszikus módszerek közé tartozik a sportsérülések kezelésében. Ha meghúzódik egy izmunk, vagy kimegy a bokánk, és duzzanat jelenik meg rajta, akkor kapjunk elő a fagyasztóból némi jeget, csavarjuk egy tiszta ruhába, és apró, körkörös mozdulatokkal néhány percig hűtsük az érintett testrészt, amíg a duzzanat le nem megy.
Emellett kapható számosfajta sportkrém is, de aki a természet erejében hisz, segítségül hívhatja a gyógyító fény erejét is vagy a gyógynövényeket. - A polarizált fény több szempontból is hatásos a sportsérülések esetén. Egyrészt, mert a fényterápiás készülék használatával felgyorsítható a regenerációs folyamat, így maga a gyógyulási idő is lerövidül. Javítja továbbá a sejtek anyagcseréjét és a fizikai teljesítőképességet is, ezek együttes hatásának köszönhetően pedig sokkal rövidebb idő alatt felépülhetünk egy-egy sérülésből, és a teljesítményünk is jobbá tehető – mondta el Török Tamás a Polarisol Kft. ügyvezetője, aki hozzáfűzte: a polarizált fény egyre nagyobb szerephez jut a modern ember életében, hiszen mellékhatások nélkül, egy ősi elem jótékony tulajdonságain keresztül vesz részt a gyógyulási folyamatokban.
Forrás:
Mango Kommunikáció
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?