Fatelepítés Indiában: 50 millió csemete 24 óra alatt
- Dátum: 2016.07.29., 10:57
- csúcs, fa, globális klímaváltozás, környezetvédelem, légszennyezés, rekord, szén-dioxid, természetvédelem
India szmogos városai hirtelen sokkal zöldebbnek mutatkoznak. Egy rekorddöntő kísérlet során közel 50 millió fát ültettek, hogy felhívják az emberek figyelmét a természetvédelem fontosságára. Az eseményt India egyik legnépesebb államában, az észak-indiai Uttar Pradesh-ben rendezték meg. Több mint 800 ezer ember vett részt rajta, akik az élet minden területéről jöttek: diákok, háziasszonyok, kormánytisztviselők. Ez a rengeteg ember közös erőfeszítéssel 24 óra alatt 49,3 millió facsemetét ültetett el. A próbálkozás nagyságát tükrözi, hogy a csemeték 80 különböző fajt képviseltek, és 950 különböző faiskolából származtak.
A korábbi rekordot Pakisztán tartotta, miután 2013-ban 847.275 fát telepítettek, de India ezzel a kísérlettel új csúcstartóként hamar bekerült a Guiness Rekordok könyvébe. Céljuk az volt, hogy a természetvédelmi tudatosságra hívják fel a figyelmet, és az, hogy Indiát újra zölddé varázsolják. A párizsi éghajlatváltozási konferencián India biztosította a résztvevőket arról, hogy 2030-ra 95 millió hektárra növelik az erdő borította területek nagyságát.
„A világ rájött, hogy komoly erőfeszítéseket kell tenni, hogy a szén-dioxid kibocsátást csökkenteni tudjuk, és így mérsékeljük a globális klímaváltozás hatásait” – mondta Akhilesh Yadav főminiszter az önkénteseknek az Indiában rendezett eseményen. Az ország robbanásszerű népességnövekedésének és gyors iparosodásának köszönhetően India közismert a szegényes levegőminőségéről. Egy nemrégiben megjelent riport szerint 6 indiai város is bekerült a világ top 10 legszennyezettebb városa közé, köztük például Delhi is. Ez azt jelenti, hogy emberek milliói vannak magas kockázatnak kitéve, hogy szív- vagy légzőszervi betegségektől szenvedjenek.
Képünk illusztráció.
Forrás: www.iflscience.com
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.