Ashoka jótékony hatásai
Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.
Mèhviasz jótékony hatásai
Már az ókori Egyiptomiak is használták rendszeresen eme csodaszert, a méhviaszt. Nem kell mondanom, hogy a fáraók mumifikálásához ez volt az egyik alappillér, hiszen a bevont testeket ezzel lehetett akár több 1000 évig úgy tartósítani, hogy az ne bomoljon le 100%-ban. Használták még továbbá a koporsók légmentes lezárásához is, hiszen, amit egyszer bekentek vele azon a több 1000 év nem igazán fogott.
Használati tippek a fa szivárvány játék kapcsán
Egyre több anyuka törekszik arra, hogy minél inkább természetes anyagokból készült játékokkal halmozza el gyermekét. Sőt egyre több nevelési és tanítási módszer alapoz az ilyen eszközökre. Az építőkocka után a fából készült szivárvány játék a legnépszerűbb. De vajon hogyan játszunk vele?
Mit (ne) csináljunk, ha villámlik
Tegnap testközelből éltem át a villámlás, jégeső és vihar kombót, ráadásul egy futóversenyen, ilyenkor mindig szem előtt kell tartani, hogy mi a teendőnk viharban és mit ne tegyünk villámlás esetén?
Komposztálás kezdőknek
Amikor a komposztálásról beszélgetünk, akkor sokan tudják, hogy miről van szó, viszont a kivitelezésnél elbizonytalanodnak és elakadnak az emberek. Ma már a települések is támogatják ezt a megmozdulást, hiszen gyakran osztogatnak ősz közeledtével komposztáló edényeket a lakosoknak. De mi is a komposztálás pontosan, és mit, hogyan, miért kell csinálni?
Mi az a lapacho tea?
A lapacho egy örökzöld, rózsaszín virágú növény, melynek rengeteg fajtájából csak néhány nyújt megfelelő alapanyagot a lapacho főzethez.
Apró trükkök a környezettudatosság jegyében
Ha feltenném a kérdést: feltűnik egyáltalán mennyi műanyag tárgy vesz körül bennünket? Vajon tudjuk miért baj ez a sok műanyag? Hogy lehet csökkenteni ezek mennyiségét? Mit jelent a műanyagmentes élet? Jöjjön néhány apró trükk a környezettudatosság jegyében.
Mit tegyünk villámláskor?
Földünkön naponta nagyjából 45 ezer zivatar és 8 millió villám fordul elő. Az évi hárommilliárd villámcsapás nagyjából háromezer ember életét oltja ki, házakat gyújt fel, és erdőtüzeket okoz. Mit tegyünk, ha villámlik? Ez a fő kérdés és téma mai cikkünkben.
Dekorációs ötletek teraszra
Az őszi lombhullásig szinte minden szabad időt szívesen tölt el a család egy meghitt teraszon, ahol helyet kaphatnak a kerti ülőgarnitúra mellett a szolár lámpák, növények, dekortárgyak, gyertyák. Egy kert és hozzá egy terasz folyamatos elfoglaltságot ad az embernek őszig, de érdemes dolgozni érte
Mi az a Lapacho Tea és mire jó?
Az inkák már évszázadokkal ezelőtt is használták, mégis kevesen ismerik ezt a csodaszert.
Nemcsak nyáron támadnak a kullancsok!
Rossz hírünk van! Nyár végén is támadnak a kullancsok, nincs vége a kullancsszezonnak. A száraz, kánikulai nyári melegben kicsit visszahúzódtak ezek a vérszívók, azonban az őszi csapadékos időjárás közeledtével, ismét támadásba lendülnek, fokozottan védekezzünk ellenük!
Hogyan komposztáljunk kis lakásban
Nem csak a kertes házban élők kiváltsága lehet a komposztálás, ráadásul a háztartásunk hulladék mennyiségét is csökkenthetjük vele.
Karácsonyi levesek
Hogy miért épp levesek? Mert egy finom ünnepi leves nem hiányozhat a karácsonyi menüből. Az ünnepekre sokan készítenek halászlevet, húslevest, ragulevest, hideg tejszínes leveseket, krémleveseket. Akinek még nincs menüterve, természetesen nincs elkésve, segítjük néhány alternatívával az ötletelést.
Segítsünk a madaraknak túlélni a telet!
A madaraknak gyakorlatilag az első fagyok megjelenésétől nagyjából márciusig, a tavasz beköszöntéig van nagy szükségük segítségre, az etetést illetően. Akár a kertünkbe, udvarunkon, akár a társasházi lakások ablakaiba helyezünk el eleséget, sokat segíthetünk abban, hogy a madarak túléljék a telet.
Könnyekre fakaszt az allergia?
Nem mindenki számára jelenti a tavasz közeledte azt, hogy elfelejtheti a papírzsebkendő vásárlását fél évre. Sőt, sokaknak egy hónapokig tartó, átkozni való időszak következik: az allergiaszezon, ami meglepően sok embert érint.
Igazi fenyő vagy műfenyő?
Minden évben találkozunk azzal a kérdéssel, hogy milyen fenyőfát vásároljunk. Igazi legyen? Ha igazi, akkor melyik? Ha műfenyő, akkor mekkora? Honnan szerezzük be? Most ehhez adunk egy kis segítséget.
Ötletek otthoni környezetvédőknek
Legyél te is környezetvédő a saját otthonodban! Új cikksorozatunkban ehhez adunk segítséget. Az előző részben arról volt szó, hogy miért nem elég a szelektív hulladékgyűjtés, s hogy miként csökkenthetjük a műanyag-felhasználásunkat, most pedig a papír-témakört járjuk körbe.
Sokat fűtünk szénnel és fával
Tiszta fűtés címmel rendeztek nemzetközi konferenciát nemrég Budapesten, az eseményen számos érdekesség derült ki a hazai légszennyezettséggel kapcsolatban.
Fatelepítés Indiában: 50 millió csemete 24 óra alatt
Egy rekorddöntő kísérlet során közel 50 millió fát ültettek, hogy felhívják az emberek figyelmét a természetvédelem fontosságára.