Az internet destruktívan hat a szexuális kultúrára
- Dátum: 2017.03.03., 17:47
- felvilágosítás, gyengédség, internet, intimitás, online, pornó, szerelem, szex, szexualitás
Romlik a szexuális felvilágosultság és a tájékozottság az internet korában. Azt hisszük, hogy az emberek számára minden információ elérhető az online térben, de úgy tűnik, nem tudnak élni vele. Az intimitást, a szexuális kultúrát pedig negatívan befolyásolja a korlátlan és szélsőséges látvány és infóanyag.
"A mai gyerekeknek, fiataloknak már nem kell felvilágosítás, minden információt megtalálhatnak az interneten." - halljuk a közhiedelmet. De tényleg így van? Tény és való, hogy ma már nem kell Pali bácsinak írni, vagy a Szerelem, szex, gyengédség rovatban keresgélni az újságban, ha valamilyen kérdés merül fel. A különböző fórumokon és felületeken név nélkül meg fel lehet vetni akár a legintimebb, legextrémebb témákat is. De sajnos ezzel egyidejűleg a válaszok sem szabályozottak - bárki bármit mondhat, ami mellőzi a szakszerűséget, és akár eltérítő vagy bántó lehet. A fiatalok még nemigen tudják, hogyan keresgéljenek úgy a korlátlan információhalmazban, hogy megbízható válaszokat kapjanak.
Erre is meg kellene őket tanítani, de a felnőtteket megtéveszti az a magabiztosság, ahogy a fiatal generáció az informatikai eszközöket, az internetet használja. Sőt mi több, látszólag még tájékozottak is, azonban ha mélyebbre ásunk, kiderül, hogy ismereteik pontatlanok, vagy akár ferdültek.
Talán itt kezdődik az a probléma, hogy a felmérések szerint az internetkorszak negatívan befolyásolta a szexuális kultúrát. A pornószerű szexről könnyű ismereteket szerezni, a legextrémebb szexuális játékokig bezárólag, ellenben a szerelmes szexualitásról, az intimitásról, gyengédségről sokkal nehezebb. Mindez nem csak a fiatalok, hanem a felnőttek, idősek szexuális hozzáállását is befolyásolja és módosítja. Úgy tűnik, nem csak a párkapcsolatok, hanem külön a szexualitás terén is érdemes a tudatosságra törekedni.
Tippek társkereső profil létrehozásához
A társkereső profil fontos kiindulópont, ami képet ad arról, hogy milyen kapcsolatot keresünk, kik vagyunk, és milyen pár mellett képzeljük el a jövőnket.
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
Miért gyakoribbak a szakítások ősszel?
Az ősz egy elég éles váltást hozhat az életünkbe egy kellemes nyári kikapcsolódás után, amit sokszor a párkapcsolatok is megsínylenek. Mindenkinek ismerős lehet a helyzet, amikor a környezetében, vagy akár a saját maga bőrén elkezdi tapasztalni, hogy a rossz idő kezdetével a konfliktusok száma is megnövekszik.
Ő az enyém! Az enyém, érted! – Avagy féltékenynek lenni
Miért vagyunk féltékenyek? Irigyek vagyunk és védjük a barátainkat, a családtagjainkat, a szerelmünket is. Egyes érzelmeket, bármennyire emberiek is, nehéz szeretni vagy akár csak elfogadni. Nem pusztán azért, mert rémes őket megélni: hiszen a haragot, a gyászt, a bűntudatot valahogy mégiscsak képesek vagyunk elfogadni, mint az emberi élet velejáróit. A féltékenység viszont – hasonlóan az irigységhez – olyasvalami, amitől sokunk legszívesebben örökre megszabadulna. Ezek az érzelmek énünknek egy sötét, kicsinyes, birtokló és kontrolláló oldalával szembesítenek, amelytől joggal félünk.
Félni az elköteleződéstől
Manapság egyre elfogadottabb szinglinek lenni, egyedül élni akár a 30-as években is, kitolni a házasság, az összeköltözés idejét. Amikor pedig ennek a miértjét firtatjuk, kitérő válaszokat, megideologizált elméleteket kaphatunk, mint például, hogy a „férfi nem akar egész életében együtt élni valakivel”, vagy, hogy így „nem kell senkihez alkalmazkodni, ma már nem ez az élet rendje”. Vajon az általános jellegű magyarázatok mögött milyen tényleges okok húzódhatnak a háttérben?