Menü

Peller Mariann megoldása hisztihelyzetekre

A hiszti az első helyezett a modern szülők „nevelési parák” listáján. Az agykutatás és a gyermekpszichológia eredményeinek köszönhetően árnyaltabban látjuk ezeket a dühkitöréseket,mint pár évvel ezelőtt: természetes és szükséges mérföldkőnek a gyermek fejlődésében, így igyekszünk empátiával kezelni.Az új Gyereklélek magazin 25 megoldást kínál nekünk, ezekből szemezgetünk néhányat, és megkérdeztük Peller Mariannt is, ő mit csinál „vészhelyzetben”.

„Van egy jól bevált módszerem a hisztihelyzetekre”osztja meg tapasztalatait Peller Mariann. „Ha jön az őrjöngés, hagyok egy-másfél percet, ami abban a pillanatban lehet, hogy soknak tűnik, de legalább kijön a feszültség. Aztán felemelem, megölelem, és azt mondom, gyere, beszéljük meg! Ezt másfél éves korában kezdtem, de most már magától jön oda, ha valami probléma akad, és ő kéri, hogy beszéljünk róla.”

Mariann azt is elárulta, az ő gyerekeinél kimaradt a plázában, vagy a boltban földre vetődős hiszti. „Ez az a helyzet, amiben én sem tudom, mit csinálnék, de eddig ezt megúsztuk. Egyszer az óvodában éltem át, ahogy egy kisfiú ordít, hogy ne hagyják ott a szülei. Éreztem a kétségbeesését, és legszívesebben azt mondtam volna az anyukájának, hogy ölelje meg, ez ilyenkor talán jobban segít, mint a szigorú fegyelmezés.”

Tippek a Gyereklélek magazinból:

Ölelés

Akik hiszti leszerelésére ajánlják, azzal érvelnek, hogy amikor a legzaklatottabb a gyerek, akkor van a legjobban szüksége a szülőre. Ha már tombola gyerek, akkor vagy lehetetlenátölelni vagy kényszerítésnek hat, és még nagyobb őrjöngést vált ki.De mi történik, ha a szülő csak lehetőséget ad a közeledésre? Leguggol,és ölelésre nyitott kézzel megkérdezi:„segítsek megnyugodni?” Ha a gyerekmár kész megvigasztalódni, oda fogmenni hozzá.

Önmegnyugtató módszerek

Érdemes megtanítani a gyereket pár technikára, amit hiszti esetén elővehet. Pl. nagy levegőt venni, kifújni; ökölbe szorítani a kezet, kiengedni.

Villámhárítás

Meg kell próbálni az első dacos reakció után, de méga hiszti kitörése előtt tompítani a drámát anélkül,hogy engednénk az álláspontunkból. Kell hozzá némikompromisszumkészség (chipset nem lehet enni ebéd előtt, de répát igen), és pár kommunikációs trükk („ha most hazamegyünk a játszó-ról, még lesz idő kirakózni a vacsi előtt”, „ha sietünk a fürdéssel, lesz idő a mesére”).

Feszültségcsapolás

Ahogy a felnőtteknek, úgy a gyerekeknek is ki kell ereszteniük a gőzt. Egy óra futkosása szabadban segít, hogy a gyerek ne egy időzített bomba legyen. A meseolvasás pedig az érzelmek feldolgozásán keresztül vesz részt a stresszlevezetésben

Napi ritmus

Ha a napnak van egy kiszámítható menete, következetesen betartott szabályokkal, az biztonságot, stabilitást ad agyereknek.

A Gyereklélek magazincélja, hogy részletes, szórakoztatómódon adjon hiteles, gyakorlatias válaszokat az anyukák kérdéseire, és mindeközben ablakot nyisson a gyerekpszichológia aktuális témáira. A gyakorló szülők idejébe nem férhet bele bármikor egy többszáz oldalas szakkönyv kiolvasása, ezért sokszor az interneten tájékozódnak, ahol nem biztos, hogy minden forrás hiteles.

A Gyereklélek oldalain keresztül az olvasók számtalan módszert és utat ismerhetnek meg neves szakértők segítségével,közben pedig sajátmaguk isrészesei lesznek egy önfejlesztési, önismereti folyamatnak.

A Gyereklélek magazin már elérhető a standokon.

A fiúk is szomorúak csak nevetnek rajta - A kaszkadőr

A nemrégiben megjelent A kaszkadőr egyfajta bemutatása azon szakmának, ami nélkül a filmezés lehet nem is létezhetne. Az alkotás attraktív akciójeleneteken keresztül bemutatott szerelmi történet, ami közben meglovagolja a retró stílus világát is. Kitekint rengeteg ikonikus 80-as évekbeli alkotásra, és közben nézői szempontból egész végig fenntartja a karakterekért való izgalmat.

Bad Boys - Mindent vagy többet

Michael Bay az első két Bad Boys mozival a 90-es és a 2000-es években is megmutatta, miként kell korhatáros, mégis szórakoztató akció-vígjátékot rendezni. A két főhős, a dumák és a stílus emlékezetessé tették az akkori összképet. 17 évvel később napvilágot látott a Mindörökké rosszfiúk alcímre hallgató, afféle “visszatérés”, immár Bay nélkül. Adil el Arbi és Billal Fallah akkor elkészítették a franchise legsikeresebb darabját, ami után most jött is egy 4. rész, teljesen újult erővel.

A valódi szelíd motorosok kálváriája

A Motorosok egy letűnt korszak tesztoszteronszagú fényképalbumának bűvöletével árulja magát. A színészgárda pazar: a tüneményes Jodie Comer a szerelmes főhősnő, az überkemény Tom Hardy a bandavezér, szexi ösztönember, a vágy tárgya pedig Austin Butler. A rendező Jeff Nichols (Mud, Take shelder) dokumentarista alapossággal mutatja be a valódi „Szelíd motorosokat” azaz egy 60-as évekbeli Chicago-i motorosbanda fénykorát és átfordulását a bűnbe.

A sötétség ébredése – Az akolitus

A Star Wars egyelőre nem tudott elszakadni a Skywalker korszaktól sorozatok szintjén sem, az Andor és az Ahsoka is felidézték azt. A nemrég megjelent Az akolitus a köztársaság fénykorába kalauzolja el a nézőket, és üde színfoltja a Star Wars élőszereplős világának. Kicsit krimi, kicsit fantasy, és persze némi drámával is fűszerezik az alkotást, a kezdés nagyon ígéretes, viszont kérdéses, hogy mit hoz az évad többi része.

Esztétikusan szórakoztató világvége

Talán nem túlzás kijelenteni, hogy a videójáték-adaptációk aranykorát éljük, az utóbbi években kritikai és anyagi sikereket is arattak a különféle videójátékokból készült filmek. Gondolhatunk itt a League of Legends-ből készült Arcane-ra, ami animációs filmként a Netflixen aratott nagy sikert, vagy a Super Mario Bros.-ra. Valamint a Last of Us tavaly évi sikere után meg is érkezett egy újabb posztapokaliptikus játék képernyőre adaptálása a Fallout széria, ami egy fokkal még magasabbra teszi a lécet.