Menü

Tippek egészséges életmódváltáshoz

Alakíts ki új napirendet!

A rendszeres étkezés és testmozgás valószínűleg új napirendet igényel. Ne ess kétségbe: amennyit elvesz a napodból, legalább annyit hozzá is tesz, hiszen a fennmaradó időben sokkal fittebb leszel! Persze, sosem muszáj részletesen eltervezni a napodat, de a főbb intervallumok meghatározása nem árt, hogy kialakuljon benned a belső igény például a mozgásra. Az életmódváltás leggyakoribb gátja, hogy nagyon belelendülsz és az inspiráció idővel alább hagy. Ilyen állapotokban is segít a tudatosság, az előre tervezés.

Motiváld magad!

Mindenki máshonnan merít motivációt. Van, akinek a hűtőre tett mágneses malac működik, ami minden egyes ajtónyitásnál közli, hogy „megint eszel? kövér leszel!”Mások szeretnek edzésről szóló képeket és videókat, egészséges ételekre szakosodott főzőműsorokat néznek meg. Akármi vagy akárki is motivál az életmódváltásra – legyen az egy betegség, egy applikáció, vagy egy barát –, mindig a célod legyen a szemed előtt!

Változtass fejben!

Hibát követsz el, ha csakis a fizikai dolgokra koncentrálsz. Minden fejben dől és bukik el. Ha elhatározod, hogy valamit véghezviszel, és megteszel érte mindent, akkor egészen biztosan sikerülni fog. Fokozatosan bármilyen egészségtelen szokásról leszokhatsz, ha úgy akarod.

Fogadd el a rossz napokat!

Egészséges életmód mellett is érezheted úgy, hogy alkalmanként megkívánsz egy ,,tiltott kaját” vagy nincs kedved edzeni. Ezzel semmi probléma: fogadd el a saját érzéseidet, mert ha nem teszed, elfojtás és rosszkedv lesz a vége! A döntés csakis a te kezedben van, hogy ilyenkor mit teszel. Cselekedj úgy, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásod utána.

Ne kapkodj!

Csábítónak tűnhet a dolog, hogy holnaptól maradéktalanul egészségessé varázsold magad. Ami azonban olyan szokások összességét jelenti, melyek közül egyet sem könnyű ilyen gyorsan megváltoztatni. Minél türelmetlenebb vagy, annál nagyobb az esélyed az elbukásra. A fokozatosság híveként azonban garantált a siker. A „lassan járj, tovább érsz” itt végképp igaz!

Fogadd el a rosszabb napokat!

Egészséges életmód mellett is érezheted úgy, hogy alkalmanként megkívánsz egy kalóriabomba kaját, vagy semmi kedved az edzéshez. Ezzel semmi probléma: fogadd el a saját érzéseidet, mert ha nem teszed, elfojtás és stressz lesz a vége! A döntés csakis a te kezedben van, hogy ilyenkor mit teszel. Határozz úgy, hogy később se gondolj vissza szégyenkezve a cselekedetedre!

Pihentető éjszakai alvás

Figyeljen oda, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű alvás meglegyen mindennap, hogy a teste és az elméd is megfelelően tudjon működni. Átlagosan napi 8 óra alvás a megfelelő. Fontos hogy a munka és a szabadidős tevékenységek között is legyen egy kevés idő relacxációra, feltöltődésre.

Rendszeres testmozgás

Ez egy régi, jól bevált módszer az egészséges mindennapokhoz, manapság mégis vannak, akik nem fordítanak a rendszeres mozgásra kellő időt. A kevés időre való hivatkozás mindenkit érint, mégis nagyon fontos, hogy heti minimum 3 alkalommal szakíts 30 percet mozgásra. Rövid időn belül érzékelni fogod a testi- lelki felfrissülést.

Megfelelő mennyiségű víz fogyasztása

Fontos figyelmet szentelni a megfelelő mennyiségű víz bevitelére minden nap. A megfelelő folyadékbevitel segít a méreganyagok kiürítését. Felejtsd el a szénsavas, cukros üdítőket. Helyette öntsünk tiszta vizet a pohárba.

A megemlített pontok segítséget adhatnak a mentális, testi egyensúly kialakításához, egy önfeledt időszak kibontakozásához, ha kellően odafigyelsz magadra.

Szerző: Udvari Fanni

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!