Menü

A szelfi diszmorfia önbizalom romboló hatása

Diszmorfia

A diszmorfiás zavar egy olyan állapot, amikor torz testkép alakul ki az érintett személy fejében, vagyis teljesen máshogy látja magát, mint amilyen a valóságban. Az olyan fotószerkesztő filterek, mint a Facetune, a Snapchat és az Instagram azt a képzetet keltik az emberekben, hogy elérhetik a fizikai “tökéletesség” állapotát. Egyre többen vannak, akik plasztikai műtétnek vetnék alá magukat, csak, hogy úgy nézzenek ki, mint a különböző szelfi-szerkesztő applikációkkal készített torz önarcképeik. Ennek oka többek között a digitális világban eltöltött túl sok idő, és persze a rengeteg eszköz és applikáció amikkel az alapvonásainkat megtartva a lehető legelőnyösebb arcunkat mutathatjuk meg a közösségi média felületeken.

Sajnos ezeket az alkalmazásokat nagyon sokan használják, ezért nem csoda, ha bizonyos esetekben súlyosan torzul az énkép. Ezek az emberek extrém módon elégedetlenek magukkal, a sok filter és átdolgozás pedig csak még inkább felerősíti az önbizalomhiányt. Ez egy ördögi kör és nagyon komoly pszichés problémákat okozhat. Arról nem is beszélve, hogy mennyire megváltozik az érintett személy valósághoz való viszonyulása. A szűrők gyönyörű tökéletes bőrt, hibátlan arcszínt és üde kinézetet adnak. Olyat, amilyennel valójában még senki sem találkozott. Bárki elérheti, hogy nagyobb legyen a szeme, hosszabb a szempillája és még sorolhatnám.

Veszélyei:

torzítja az énképünket

pszichésen is megbetegíthet

befolyásolja az emberi kapcsolatainkat

függőséget okozhat

jobban fókuszálunk a hibákra

Megoldás

A legelső lépés az lehet, hogy a jövőben nem a virtuális világtól várjátok a visszajelzéseket. Nem vagyunk egyformák, se tökéletesek, sőt ezek apró különbségek tesznek minket egyedivé. Fontos, hogy felismerjétek mi a reális, és mi az irreális. A szelfi teljesen más képet mutat az arcunkról, mint egy normál, másik ember által elkészített felvétel, ami mivel közelebbről készül, hangsúlyosabbá teszi például az orrot. Szokjatok le tehát a rendszeres szelfizésről!

Mozogjatok, éljetek egészségesen, alakítsatok ki minőségi szociális életet és töltsetek rengeteg időt szeretteitekkel. Ha harmóniában vagytok magatokkal, nem lesz szükségetek az online világ megerősítésére. Figyeljetek oda a serdülő gyermekeitekre! Ők a leginkább érintett korosztály e probléma kapcsán, megfelelő kommunikációval, odafigyeléssel sokat tehettek azért, hogy egészséges legyen az önbecsülésük.

Töltsetek kevesebb időt a tükör előtt! Foglalkozzatok az élet valós és fontos dolgaival. Fejlesszétek magatokat, belülről és kívülről is egyaránt!

Szerző: Udvari Fanni

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?