Menü

4 tuti könyv, ha angolul szeretnél olvasni

Egy idő után az ember hiába jár nyelvtanárhoz, úgy érzi, nem fejlődik. Ha éppen nem jut időnk a nyelvórákra, nyugodtan fordulhatunk a könyvek világa felé.

Shonda Rhimes: A Year of Yes

Ez a könyv egy személyes kedvencem, a Grace klinika (Grey’s anatomy) című sorozat szülőanyjától, aki egy évéről számol be, amelyben az addigi „nem” válaszok helyett igennel válaszolt olyan helyzetekben is, amelyekben előtte nem tette volna ezt. Az életében bekövetkezett változásokról olvashatunk ebben a könyvben. Aki csípi az amerikai angolt, az örömét fogja lelni benne.

Elizabeth Gilbert: Big Magic

Elizabeth Gilbert Ízek, imák, szerelmek című önéletrajzi ihletésű könyvével vált világhírűvé, s azóta karrierje még inkább felfelé ível. Ha az elvárások nélküli kreativitásról és önút keresésről szeretnénk angolul olvasni, ez a könyv szuper választás! Sőt, mivel már magyarul is elérhető, akár olvashatjuk párhuzamosan is, vagy egymás után.

A Flow Book: A Book That Takes Its Time

Ebből a könyvből mindent megtudhattok a ma oly divatos mindfulness hétköznapi alkalmazásáról. Aki imádja a színeket, a papírárut, az apró feladatokat, a könnyed pszichológiai cikkeket és az egyensúly megtalálásához vezető úton kóborol valahol, azoknak tiszta szívvel ajánlom ezt a csodás kép- és színvilággal megáldott könyvet!

Anuschka Rees: The Curated Closet

Kötelező darab minden ruhaimádónak, illetve azoknak, akik szeretik a praktikus, jól kombinálható öltözékeket. Ezt a könyvet nyugodtan tarthatjuk akár a reggeli kávéscsészénk mellett is, mert könnyed olvasmány, mégis szórakoztató, és közben egyszerű praktikákat is elsajátíthatunk annak érdekében, hogy ruhatárunk és a vásárlás többé ne legyen teher a vállunkon. Ugye Neked is van olyan darabod, amit megvettél, mert annyira tetszett, de még sosem volt rajtad?

A testőr, aki csak békét szeretne

A 2018-ban megjelent Bodyguard, magyarul Testőr iszonyatosan feszült akciójelenetekkel és politikai csatározásokkal kikövezett dráma. Minden egyes részben a lassú politikai intrikákon, a főszereplő magánéletén és az állami szervezetek között meghúzódó érdekellentétek bemutatásán van a fő hangsúly. Az epizódok végén pedig azt érezhetjük, hogy egyből kattintunk is a következő részre.

A Rosszcsontok és a fő kalóz

Mi történne akkor, ha egy csapat kisgyerek elkallódna a Csillagok háborúja messzi-messzi galaxisában? A Star Wars: Kóbor Alakulat nagy lendülettel érkezett és bőven hagy minden egyes rész után mondanivalót a nézőknek. Az egész sztori egy ifjúsági alkotás, amiben a klisék jól működnek és a legtöbb rész szórakoztató, a cél pedig bővíteni az univerzum nézőközönségét.

Lány a hullámok hátán /Young Woman and the Sea/

Ha szeretnének egy otthoni, bekuckózós hétvégi estét a családdal, egy puha polár takaróval, bögre teával és tál mogyoróval, ehhez pedig egy abszolút családilag nézhető, korosztály megkötése nélküli igaz történetet, akkor a következő ajánlás most tetszeni fog.

Az emberiség megrogyott a pénz alatt

Nem hiszem, hogy létezne alkotás, ami elbírna olyan szintű elvárással, mint amivel a Squid Game (magyar címén: Nyerd meg az életed!) készítőinek kellett megbirkóznia. A Netflix vezetői és az alkotó, Hwang Dong-hyuk az első évad váratlan és gigantikus sikere után a sorozatban szereplő játékosokhoz hasonlóan megrészegült a besöpörhető pénznyereménytől, és akkora birodalmat építettek fel a széria köré, hogy a Squid Game folytatásának színvonala már szinte mellékessé vált. A 2. évad pedig ott folytatja a sikereket ahol abbahagyták

Egy operába zárt élet, avagy Maria Callas, az örök díva

A részben hazánkban forgatott, flashbackekkel és visszaemlékezésekkel tarkított Callas-életmű feldolgozása, a Maria, Angelina Jolie (Mr. és Mrs. Smith, Észvesztő) főszereplésével immáron itthon is látható. Fantasztikus operabetétek, magával ragadó díszletek, emberi dráma a köbön, de vajon a Pablo Larraín női trilógiájának (Jackie, Spencer) nem hivatalos záró darabja elnyeri-e a nézők és a díjkiosztók szívét? Lássuk.