Menü

Otthoni megoldások gyomorégés ellen

A gyomorégés oka általában az elfogyasztott ételekben keresendő, a panaszok gyakran jelentkeznek zsíros, nehéz, fűszeres vagy savas fogások után.

Természetes módszerek gyomorégésre

A legismertebb házi szer a gyomorégés ellen a szódabikarbóna, mely természetes módon semlegesíti a savakat, nagyon gyorsan hat, és a felesleges gázoktól is segít megszabadulni. Keverjünk el egy teáskanál szódabikarbónát egy pohár hideg vízben, majd igyuk meg. A szódabikarbónás víznek nem túl kellemes, sós íze van, ezt egy kicsit elviselhetőbbé tehetjük, ha egy kis citromlevet teszünk a vízhez.

Az édesköményt régóta használják hasfájós babáknál (bár egyes csecsemőknek éppen az édesköménytől lesznek tüneteik), mert nagyon jól hat mindenféle gyomor- és bélpanaszra. Az édeskömény magjának rágcsálása felfrissítheti a leheletünket és a gyomorsav termelődését is csökkenti. Az édeskömény magjából készült tea (két teáskanálnyit forrázzunk le 2 deci forró vízzel, hagyjuk 10 percig állni, majd szűrjük le) szintén enyhíti a gyomorégést és javítja az emésztésünket is.

A menta segíti az emésztést, emellett nyugtató hatással is rendelkezik, a mentatea pedig hatékonyan enyhítheti a gyomorégés tüneteit. Akinek van fűszerkertje, néhány mentalevelet is elrágcsálhat, ezzel is csökkentve a kellemetlenségeket. Azonban legyünk óvatosak, mert a menta egyeseket irritálhat, és csak tovább ronthatja a refluxos tüneteket.

Szintén évszázadok óta használják a gyomorbántalmakra a gyömbért. Nemcsak a sav mennyiségét csökkenti, de meg is nyugtatja a gyomrot, emellett pedig az emésztésre is jótékony hatással van. A gyomorégés ellen rágcsáljunk el egy kis darabka friss gyömbért vagy igyunk egy csésze gyömbérteát (melyhez egy teáskanál friss, reszelt gyömbért forrázzunk le két deci vízzel, hagyjuk 5-10 percig ázni, majd szűrjük le).

Az almaecet egy kicsit más módon hat a gyomorégésre: a hatására "lezáródhat" a nyelőcső és a gyomor közötti záróizom, így a gyomorsav nem tud visszacsorogni és így nem fogja irritálni a nyelőcsövet. Egyszerűen keverjünk el két teáskanál almaecetet egy pohár vízben, majd igyuk meg még étkezés előtt.

Ha ég a gyomrunk vagy a nyelőcsövünk, akkor az ásványföld kiváló és mellékhatásoktól mentes orvosság, csak egy kicsit szokni kell az ízét és az állagát. Azonban csodálatosan hatékony! Sok keményítőt tartalmaz, amely semlegesíti a gyomorsavat, így bevethető gyomorégés ellen. Készen is kapható bioboltokban, de saját magunk is előállíthatjuk otthon. Egy darab friss, hámozott burgonyát reszeljünk le, a masszát tegyük egy tiszta kendőbe, és préseljük ki a levét. Háromszoros mennyiségű langyos vízzel hígítva kell meginni.

Aki főképp éjjelente szenved a refluxtól, az emelje meg az ágyfej felőli végét. Ez az egyszerű módszer megakadályozza a gyomortartalom nyelőcsőbe jutását. A gyomor alakja miatt érdemes a bal oldalunkra fordulva aludni.

Szerző: Udvari Fanni

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?

A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.