Miért jó a tengervíz?
- Dátum: 2021.06.18., 07:05
- Liszli Kornélia
- képek:pexels.com
- ásványi sók, belső izmaink, fertőtlenít, haj, kisimulnak a ráncok, légutak tisztulása, vérkeringés
Nincs is annál jobb dolog nyáron, mint amikor a napsütötte tengerparton barnulunk, pancsolunk és frissítőket iszogatunk. De abba bele sem gondolunk, hogy a sós tengervíz igazi csodaszer! Lássuk, miért is olyan jó…
A só és a sókristályok elősegítik a légutak tisztulását, így aki köhög, asztmás, allergiával küzd, az a tengerparton igazán fellélegezhet. Sőt, azok is érezni fogják jótékony hatását, akik a nagyvárosban élnek, és nap mint nap több száz autó között közlekednek. A sós tengervíz átmossa a fül- és orrjáratokat, szinte kipucolja ezeket, így nem is baj, ha néha kortyolunk belőle egy keveset!
A tengeri eredetű oldat az egyik legkiválóbb fültisztító, melyet már az otthoni gyógyszertárakban is megtalálunk.
Nincs is annál jobb szabadidős tevékenység, mint amikor elfeledkezünk arról, hogy valójában sportolunk. Az úszás pont ilyen. Sokkal könnyebben pancsolunk a sós tengervízben: testünk könnyedén lebeg a víz felszínén, úszunk, és eközben hihetetlenül sokat segítünk belső izmainkon. Az úszás fokozza a szellemi tevékenységet, nyújtja az izmokat, és kifejezetten jótékony hatású a légzésszabályozásra.
A tengervíz egy igazi áldás azok számára, akik különféle bőrproblémákkal küzdenek. Az ásványi anyagoknak és a sótartalomnak köszönhetően a gyulladásos problémák, pattanások, bőrbetegségek enyhülnek vagy akár teljesen meg is szűnnek. A sós víz fertőtlenít, pórusaink megtisztulnak általa. A napozás és a sós víz kombinációja után pár nappal már érezhetjük, hogy szinte újjászületik a bőrünk: kisimulnak a ráncok, a bőrünk puhább és jóval egészségesebb lesz.
Otthon sem kell aggódnod a bőröd miatt, rengeteg tengeri sós készítményt lehet már kapni, arcpakolást és krémeket, melyek nyugtatják, frissítik a bőrt.
Ahogy a bőrünk megnyugszik a tengervíztől, úgy a fejbőr és a haj sem marad tőle „szárazon.” A szó szoros értelmében, a tenger az érzékeny fejbőrre, korpásodásra hajlamos hajra igazán kiváló. Arra ügyeljünk, hogy a túl sok napfény és sós víz kombinációja kiszáríthatja a hajunkat, így a sós víz után ne felejtsük el kiöblíteni és bebalzsamozni a hajvégeket.
Ha úszunk a tengerben, akkor ez szervezetünk vérkeringésére is pozitívan hat - a thalassoterápiának is a tengervíz ezen tulajdonsága az alapja. A meleg tengervízben fürdés úgy fokozza a keringést, hogy az ásványi sók segítségével megtisztítja szervezetünket a stressz, a kevésbé egészséges környezet és az esetleges rossz táplálkozásnak köszönhetően felszaporodó méreganyagoktól.
Irány a tenger!
Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.
Komposztálás – a természet körforgása otthon

A komposztálás nem csupán egy zöld hóbort – valójában az egyik legegyszerűbb és leghasznosabb módja annak, hogy csökkentsük a háztartási hulladék mennyiségét, miközben értékes tápanyagot adunk vissza a természetnek.
Medencetisztítás és karbantartás: Így őrizd meg a víz tisztaságát egész szezonban

A kerti medence nyáron a pihenés egyik legjobb formája, de ahhoz, hogy mindig tiszta, higiénikus és élvezhető legyen, rendszeres karbantartásra van szükség. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket, eszközöket és tanácsokat a medencetisztítás hatékony elvégzéséhez.
Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.
A hulladék kérdése – kihívás és lehetőség egyszerre

A hulladékkezelés napjaink egyik legégetőbb környezeti problémája, amely nemcsak a városainkat és vidékeinket érinti, hanem globális kihívást is jelent.