Miért jó a tengervíz?
- Dátum: 2021.06.18., 07:05
- Liszli Kornélia
- képek:pexels.com
- ásványi sók, belső izmaink, fertőtlenít, haj, kisimulnak a ráncok, légutak tisztulása, vérkeringés
Nincs is annál jobb dolog nyáron, mint amikor a napsütötte tengerparton barnulunk, pancsolunk és frissítőket iszogatunk. De abba bele sem gondolunk, hogy a sós tengervíz igazi csodaszer! Lássuk, miért is olyan jó…
A só és a sókristályok elősegítik a légutak tisztulását, így aki köhög, asztmás, allergiával küzd, az a tengerparton igazán fellélegezhet. Sőt, azok is érezni fogják jótékony hatását, akik a nagyvárosban élnek, és nap mint nap több száz autó között közlekednek. A sós tengervíz átmossa a fül- és orrjáratokat, szinte kipucolja ezeket, így nem is baj, ha néha kortyolunk belőle egy keveset!
A tengeri eredetű oldat az egyik legkiválóbb fültisztító, melyet már az otthoni gyógyszertárakban is megtalálunk.
Nincs is annál jobb szabadidős tevékenység, mint amikor elfeledkezünk arról, hogy valójában sportolunk. Az úszás pont ilyen. Sokkal könnyebben pancsolunk a sós tengervízben: testünk könnyedén lebeg a víz felszínén, úszunk, és eközben hihetetlenül sokat segítünk belső izmainkon. Az úszás fokozza a szellemi tevékenységet, nyújtja az izmokat, és kifejezetten jótékony hatású a légzésszabályozásra.
A tengervíz egy igazi áldás azok számára, akik különféle bőrproblémákkal küzdenek. Az ásványi anyagoknak és a sótartalomnak köszönhetően a gyulladásos problémák, pattanások, bőrbetegségek enyhülnek vagy akár teljesen meg is szűnnek. A sós víz fertőtlenít, pórusaink megtisztulnak általa. A napozás és a sós víz kombinációja után pár nappal már érezhetjük, hogy szinte újjászületik a bőrünk: kisimulnak a ráncok, a bőrünk puhább és jóval egészségesebb lesz.
Otthon sem kell aggódnod a bőröd miatt, rengeteg tengeri sós készítményt lehet már kapni, arcpakolást és krémeket, melyek nyugtatják, frissítik a bőrt.
Ahogy a bőrünk megnyugszik a tengervíztől, úgy a fejbőr és a haj sem marad tőle „szárazon.” A szó szoros értelmében, a tenger az érzékeny fejbőrre, korpásodásra hajlamos hajra igazán kiváló. Arra ügyeljünk, hogy a túl sok napfény és sós víz kombinációja kiszáríthatja a hajunkat, így a sós víz után ne felejtsük el kiöblíteni és bebalzsamozni a hajvégeket.
Ha úszunk a tengerben, akkor ez szervezetünk vérkeringésére is pozitívan hat - a thalassoterápiának is a tengervíz ezen tulajdonsága az alapja. A meleg tengervízben fürdés úgy fokozza a keringést, hogy az ásványi sók segítségével megtisztítja szervezetünket a stressz, a kevésbé egészséges környezet és az esetleges rossz táplálkozásnak köszönhetően felszaporodó méreganyagoktól.
Irány a tenger!
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.