Menü

Apró trükkök a környezettudatosság jegyében

Ha feltenném a kérdést: feltűnik egyáltalán mennyiműanyag tárgy vesz körül bennünket? Vajon tudjuk miért baj ez a sok műanyag? Hogy lehet csökkenteni ezek mennyiségét? Mit jelent a műanyagmentes élet? Jöjjön néhány apró trükk a környezettudatosság jegyében.

Nylonzacskók, szatyrok, használati tárgyaink, a termékek csomagolásai, szemeteszsákok, s még sorolhatnám a teljesség igénye nélkül mi mindent látok itthon, ami műanyagból készült. Vajon mi a közös bennük? Nos az, hogy mind műanyagból készülnek. A mindennapjaink része egy hatalmas mennyiségű műanyag tárgy. Amikor a boltban beletettük a banánt a zacskóba, s otthon kivettük, máris a kukában landol, ahogy egy idő után a műanyag bevásárlószatyrok is.

Pedig tehetnénk azért, hogy ne így legyen! Választhatunk a műanyag helyett környezetbarát anyagokat, vihetünk bevásárolni vászonszatyrot, körbevehetjük magunkat műanyag helyett fával, tehetnénk életünket természetközelibbé.

Káros a műanyag? Igen!

A műanyagnak rengeteg káros hatása van a környezetünkre. Bár megkönnyíti az életünket, túlzott használata azonban súlyos problémákat okoz. A műanyag lebomlási ideje 200 – 1000 év is lehet, borzasztó belegondolni ebbe!

Műanyagmentessé nem tudjuk az életünket máról holnapra átváltoztatni, de vannak apróbb lépések, melyekből párat igazán kiválaszthatnánk és megpróbálhatnánk bevezetni az életmódunkba.

Vigyünk a boltba vászontáskát, ne vegyünk minden alkalommal zacskót, műanyag szatyrot!

Ha van otthon olyan ruhadarabunk, amit már nem használunk, varrjunk belőle kis szatyrokat!

Kérjük a menüt saját ételdobozunkba, eldobható helyett!

Műanyag flakonos vizek és üdítők helyett használjunk saját kulacsot, vigyünk abban vizet!

Szerencsére számos futóverseny már környezetbarát, nem pazarolják az eldobható poharakat a frissítőpontokon, mert mindenki visz magával kulacsot, poharat.

A műanyag vagy papír kávéspohár helyett használjuk a munkahelyünkön a saját bögrénket, hangulatosabb, dizájnosabb is.

A drogériákban kapható műanyag fogkefék helyett vehetnénk bambuszból készült terméket a műanyag párja helyett, ez is egy apró, de mégis nagy lépés a környezettudatosság felé.

Mosogatáshoz a műanyagszivacs helyett próbáljuk ki a luffa szivacsot!

Néhány apró tippet hoztunk most kezdetnek a műanyagmentes élet felé vezető úthoz, de ha ezekkel már hozzájárulunk ahhoz, hogy kevesebb káros műanyaggal terheljük a földünket, már megérte ezt a cikket megírnom és Önöknek elolvasniuk!

Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.

Komposztálás – a természet körforgása otthon

A komposztálás nem csupán egy zöld hóbort – valójában az egyik legegyszerűbb és leghasznosabb módja annak, hogy csökkentsük a háztartási hulladék mennyiségét, miközben értékes tápanyagot adunk vissza a természetnek.