Apró trükkök a környezettudatosság jegyében
- Dátum: 2022.06.03., 09:27
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- bambusz, bevásárlószatyor, fa, fém, flakon, káros hatás, környezetbarát, környezettudatosság, lebomlik, luffa szivacs, mindennapok, műanyag, műanyagmentes, néhány apró lépés., nylonszatyor, saját kulacs, természetközeli, trükk, zacskó
Ha feltenném a kérdést: feltűnik egyáltalán mennyiműanyag tárgy vesz körül bennünket? Vajon tudjuk miért baj ez a sok műanyag? Hogy lehet csökkenteni ezek mennyiségét? Mit jelent a műanyagmentes élet? Jöjjön néhány apró trükk a környezettudatosság jegyében.
Nylonzacskók, szatyrok, használati tárgyaink, a termékek csomagolásai, szemeteszsákok, s még sorolhatnám a teljesség igénye nélkül mi mindent látok itthon, ami műanyagból készült. Vajon mi a közös bennük? Nos az, hogy mind műanyagból készülnek. A mindennapjaink része egy hatalmas mennyiségű műanyag tárgy. Amikor a boltban beletettük a banánt a zacskóba, s otthon kivettük, máris a kukában landol, ahogy egy idő után a műanyag bevásárlószatyrok is.
Pedig tehetnénk azért, hogy ne így legyen! Választhatunk a műanyag helyett környezetbarát anyagokat, vihetünk bevásárolni vászonszatyrot, körbevehetjük magunkat műanyag helyett fával, tehetnénk életünket természetközelibbé.
Káros a műanyag? Igen!
A műanyagnak rengeteg káros hatása van a környezetünkre. Bár megkönnyíti az életünket, túlzott használata azonban súlyos problémákat okoz. A műanyag lebomlási ideje 200 – 1000 év is lehet, borzasztó belegondolni ebbe!
Műanyagmentessé nem tudjuk az életünket máról holnapra átváltoztatni, de vannak apróbb lépések, melyekből párat igazán kiválaszthatnánk és megpróbálhatnánk bevezetni az életmódunkba.
Vigyünk a boltba vászontáskát, ne vegyünk minden alkalommal zacskót, műanyag szatyrot!
Ha van otthon olyan ruhadarabunk, amit már nem használunk, varrjunk belőle kis szatyrokat!
Kérjük a menüt saját ételdobozunkba, eldobható helyett!
Műanyag flakonos vizek és üdítők helyett használjunk saját kulacsot, vigyünk abban vizet!
Szerencsére számos futóverseny már környezetbarát, nem pazarolják az eldobható poharakat a frissítőpontokon, mert mindenki visz magával kulacsot, poharat.
A műanyag vagy papír kávéspohár helyett használjuk a munkahelyünkön a saját bögrénket, hangulatosabb, dizájnosabb is.
A drogériákban kapható műanyag fogkefék helyett vehetnénk bambuszból készült terméket a műanyag párja helyett, ez is egy apró, de mégis nagy lépés a környezettudatosság felé.
Mosogatáshoz a műanyagszivacs helyett próbáljuk ki a luffa szivacsot!
Néhány apró tippet hoztunk most kezdetnek a műanyagmentes élet felé vezető úthoz, de ha ezekkel már hozzájárulunk ahhoz, hogy kevesebb káros műanyaggal terheljük a földünket, már megérte ezt a cikket megírnom és Önöknek elolvasniuk!
Mit kell tudni a jojobáról?
A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.
Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?
Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!
Novemberi kerti teendők
Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.
Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.
Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt
A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.