Menü

Milyen levegőt szívsz otthon? Olyan az egészséged, a hangulatod

Az otthonunk hangulatát és a közérzetünket számos tényező befolyásolhatja. Ezek leginkább egyéni igénytől függenek, de persze az anyagiak is meghatározhatják, hogyan és mivel tesszük kényelmessé a kuckónkat. A helyiségek színei, berendezésük, a belső terek kialakítása, a rend és tisztaság, a megfelelő világítás, a környezetből beszűrődő zajok, a szomszédság mind hatással van arra, hogyan érezzük magunkat otthon. Arra kevésbé gondolunk, hogy a beltéri levegő minősége is hozzájárul a komforthoz vagy a diszkomforthoz.

Hogyan tudod javítani az otthonod levegőjének minőségét?

Szellőztetés

Szellőztess rendszeresen. Nyisd ki az ablakokat, hogy friss levegő áramolhasson be. Az elhasznált levegő helyére friss kerül és ez hatással van ránk is. Ügyelj arra, hogy szellőztetés közben ne legyen nagy a külső pollenkoncentráció vagy légszennyezés.

Levegőtisztítók és páraelszívók

Használj levegőtisztítót, amely eltávolítja a levegőből a polleneket, poratkákat, szennyeződéseket és allergéneket.

Növények

Tegyél otthonodba levegőt tisztító növényeket. Számos növény képes arra, hogy megtisztítsa a levegőt a szennyező anyagoktól és sok oxigént termelnek. Az aloé vera, a páfrányok, a pálmafák, a fikuszok, nagyon jó levegőtisztító szobanövények.

Porallergia elleni védelem

Használj hipoallergén matracot, párnát, paplant és ágyneműt, valamint rendszeresen és gyakran cseréld és mosd azokat. Így minimalizálhatod a poratkák számát.

Takarítás

Gyakran takaríts otthon. A portalanítás során azért használj nedves vagy mikroszálas törlőkendőt, hogy ne kavard fel a port. Ezután pedig alaposan porszívózz fel mindenhol.

Káros anyagok elkerülése

Kerüld a káros anyagokat az otthonodban: ne dohányozz, ne használj erős illatú tisztítószereket és vegyszereket.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.