Menü

Mi kerüljön az uzsidobozba? Avagy élet a szendvicsen túl.

Hamarosan újra törhetem a fejem a gyerekeim uzsonnásdobozán, amit iskolába magukkal vihetnek, s bevallom nem a szendvicseket szeretném elsősorban csomagolni, a párizsis zsemle helyett sokkal inkább valami izgalmasabb finomságokra gondoltam.

Nincs a szendviccsel semmi baj, számtalan finom, különleges és egészséges verziója van, ám az én fiam a szendvicseket általában félig majszolja el, másik fele az olvasókönyvben végzi, így próbálok most másban gondolkodni.

Egy kis mesefigurás műanyag uzsonnás dobozkánk van, hozzáillő kulaccsal, nagyon menő. A kulacsba sokszor teát teszek vagy házi szörpöt, legtöbbször azonban vizet. Az ételes dobozka tartalmát a következő finomságokkal fogom feldobni: házi édes -gyümölcsös vagy sós-sajtos muffin, zabszelet (akár házi, akár bolti, de valami reform egészségesebb fajta), sokféleképp variálható tortilla tekercs valami hússal, sajttal vagy salátával, zabpelyhes keksz, száraz sütemény, sajtos rágcsálni való.

Volt még olyan ötletem is, hogy kókuszgolyó, melybe magokat teszek, esetleg – mivel elég nagyok már ahhoz, hogy ne kenjék össze vele a fél világot – joghurtos magvas pohárkrémek valami csatos üvegben, igaz ezt hamar el kell fogyasztani, ha romlandó van benne, bár ezzel nem lenne gond a gyerekeimet ismerve.

A tejberizs sem rossz ötlet, pici dobozkában gyümölcsökkel, lekvárral, kakaóval ízesítve, csak arra figyeljünk, hogy kanál ne maradjon otthon, különben gondot okoz elfogyasztaniuk.

Ha hétvégén sütünk sütiket, az is jó útitárs, egy linzer, kalács vagy kevert süti mindenképp feldobja a napot, akár mi is vihetjük a munkahelyünkre, ha pedig semmi sincs kéznél, egy zacskó olajos mag, diákcsemege a legjobb zsírforrás, ráadásul annyira laktat, hogy sokáig nem lesz éhes.

Az is jó ötlet, ha hagyjuk a gyermekeinknek, hogy minden élelmiszercsoportból válasszanak elemeket, majd csomagolják be ők az uzsonnát!

Nagyon tetszik az a szokás is, - bár nem étel, de aranyos gesztus -, hogy gyermekünknek kedves idézetet is teszünk a dobozkájába, vagy akár a tolltartójába, ez lehet vicces, vagy személyre szóló kis idézet, üzenet. Persze mindez megtörténhet smsben is, vagy messengeren, na de mennyivel mutatósabb és személyesebb, aranyosabb egy uzsidobozban elhelyezett meglepi üzenet!

Könnyű ételek meleg napokra

Szeretnél valami finomat enni, de nincs kedved a kánikulában órákat tölteni főzéssel a tűzhely felett? Itt van néhány egyszerű recept, amelynek segítségével egészséges és laktató ételeket tudunk készíteni, főzés nélkül, akár tíz perc alatt!

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

Édesítőszerektől depresszió

A depresszió gyakori betegség, amely szinten minden felnőttet érint valamilyen formában az élete során. Jellemző rá, hogy negatívan befolyásolja az érzelmeket, a gondolkodást és a viselkedést is. Számos tünete van, ezek közül leggyakoribb a lehangoltság és az érdeklődés vagy az öröm hiánya. Viszont adódik a kérdés, hogy mi okozza a problémákat, hogyan lehetünk letörtek az édesítőszerektől?

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A szinten tartó alkoholbeteg

Mielőtt még az alkoholizmus szintjeivel kezdünk el foglalkozni, a toleranciaszint kérdésköréről kell ejtenünk néhány szót. Toleranciaszintnek nevezzük az alkohollal kapcsolatos tűrőképességet, vagyis azt, hogy mennyi alkoholt tudunk egyszerre elfogyasztani különösebb probléma nélkül.