Menü

Tízmilliószoros napok 2024-ben! Melyek ezek és mit jelentenek?

Aki hisz és követi az asztrológiát, annak érdekes lehet a következő információ, vagy talán már fejből tudja is azokat a dátumokat, amelyeket tízmilliószoros napoknak nevezünk, vajon melyek ezek a dátumok 2024-ben?

Mit jelent pontosan a tízmilliószoros nap?

Teremtő napokat, melyeken a jócselekedetek, pozitív gondolatok, szeretet ereje visszaszáll ránk – méghozzá tízmilliószoros erővel. A tízmilliószoros napok a tibetiek hite szerint szent ünnepek, ekkor minden gondolat, cselekedet, szándék tízmilliószoros erővel hat. Ilyenkor lehetőséget kapunk arra, hogy bevonzzuk a jót, és valódi esélyt adjunk az álmaink megvalósulásának.

Az első tízmilliószoros nap február 24-én, szombaton, a második tízmilliószoros nap május 23-án, csütörtökön, a harmadik tízmilliószoros nap július 9-én, kedden, a negyedik tízmilliószoros nap pedig október 23-án, szerdán lesz.

„Higgyetek magatokban és akkor a sors támogató energiáját élvezhetitek” - szól a tibeti mondás.

A tízmilliószoros napokon érdemes minden gondolatunkra fokozottan ügyelnünk, mert óriási teremtőerővel hatnak vissza ránk. Ilyenkor csak a pozitív gondolatokra koncentráljunk, illetve jót kívánjunk másoknak és a világnak. Ezeken a napokon minden teremtés tízmilliószoros erővel hat.

Ezeken a napokon csakis olyan dolgokkal érdemes foglalkoznunk, ami jólesik a lelkünknek, amit szívvel-lélekkel csinálunk!

Hogyan tudjuk legjobban kihasználni ezt a támogató napot?

Rögtön ébredés után kezdjük a gondolkodásunkat azzal, hogy elhisszük: ma jó napunk lesz! Álljunk boldogan a napindításhoz, kerüljünk el minden negatív gondolatot és a pesszimista, panaszkodó embereket! Lehetőleg mi se panaszkodjunk és ne kritizáljunk senkit, éppen ellenkezőleg: próbáljunk mindenkivel kedvesek lenni, mosolygósak, elismerőek.

Ne görcsöljünk, ne stresszeljünk, ezt ezen a napon különösen nem ajánlott tenni! A negatív gondolatokat azonnal hessegessük el magunktól, mert azt is be lehet vonzani a gondolkodásmódunkkal.

A tibeti gondolkodás nagy hangsúlyt fektet a hálaadásra. A legapróbb dolgokért is hálát éreznek, megköszönik és ezáltal további csodákat vonzanak be az életükbe.

Ha valamire már régóta vágyunk, akkor azt ezen a napon vegyük meg magunknak, jutalmazzuk meg vele magunkat és közben érezzük a szeretetet, hálát. Vásárláskor köszönjük meg, hogy megvehettük a vágyott holmit és kívánjuk, hogy a kiadott pénz megsokszorozva érkezzen vissza hozzánk.

Este lefekvés előtt ne térjünk nyugovóra anélkül, hogy számba vennénk mindazt a jót, ami aznap történt velünk. Legyünk elégedettek, dicsérjük meg magunkat az elvégzett feladatokért. Ha így végződik a napunk, akkor ez segíteni fog az önbecsülésünk megerősítésében.

Érdemes máris feljegyezni, ezeket a szent dátumokat, a legközelebbi tehát február 24, tessék erősen koncentrálni a jó dolgokra ekkor, be fogjuk vonzani. Sikeres, boldog teremtő napokat kívánok mindenkinek!

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.