Menü

A jacuzzi jótékony hatásai szervezetünkre

Ki ne ismerné a pezsgőfürdőzést, hiszen régóta ismert és közkedvelt dolog a kis medencében vagy kádban ázni, de nem csak lelkünknek tesz jót, hanem a testünknek is.

A jacuzzi a hétköznapi nyelvezetben masszázskádat, pezsgőfürdőt jelent. Nevét egy olasz, hét testvérből álló család nevéből kapta, akik az 1900-as évek elején indítottak vállalkozást az Egyesült Államokban. Eredetileg nem a pezsgőfürdők gyártása volt a cél, foglalkoztak ők mindennel, ami a vízhez és gépekhez volt köze, például öntözőrendszerek és szivattyúk gyártása. A masszázskád ötlete akkor bukkant fel, amikor a család egyik tagjának vízi terápiára volt szüksége, így megépült az első szerkezet. Innentől pedig nem volt megállás, hiszen az egészségügy is elkezdte alkalmazni gyógymódként, kórházak is rendeltek a termékből.

A jacuzzi lényege, hogy a vízbe levegőt, vagyis levegőbuborékokat juttatnak, illetve különböző erősségű vízsugarakat használnak, melyek egyfajta masszázst alkalmazva pozitív hatással vannak egészségünkre. A buborékok egy finom, puha, kényeztető érzést nyújtanak, a vízsugarak pedig kicsit erősebben dögönyöznek. Azzal, hogy vízben ülünk, eleve egy ellazult állapotot idézünk elő, pihentetjük testünket, hiszen a vízben izmaink ellazulnak, elménk pedig pihenőre távozik.

Mint tudjuk, a masszázs javítja a vérkeringést, mely jótékony hatással van a szív- és érrendszert érintő gondokra, emellett az izmok vérellátása is javul, a visszerek is elkerülhetőek. Gyorsul a vérkeringés, csökken a vérnyomás, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy eközben az anyagcsere is gyorsul, sőt a cellulitisz okozta látványos elváltozások is csökkennek. Ugye-ugye, tisztul a szervezet, és ha már erről beszélünk, akkor gondoljunk arra is, hogy ezzel együtt immunrendszerünk is hatásosabban fog működni. A vízben súlyunk jó részét nem érezzük, ezért a mozgásszervi megbetegedések és panaszok is jól kezelhetők és enyhíthetők. Sportolóknak is ajánlott a rendszeres használata, könnyebb és gyorsabb a regenerálódás egy-egy sérülés, vagy terhelés után.

Egyes kutatások azt is kimutatták, a hogy a rendszeres meleg vízben való tartózkodással a vércukorszint csökkenése is elérhető. A vérkeringés javításával fejfájásunkat is kezelhetjük vele, a stressz okozta idegességet is elűzhetjük. Végül pedig azt is számításba vehetjük, hogy igen jó közös program lehet párunkkal vagy barátainkkal, egy kis masszázzsal teli fürdőzés.

A jacuzzi arra jó, hogy lazítsunk, izmaink és fáradt tudatunk felfrissüljön, lelkünk megpihenjen, tökéletes relaxáció egy hosszú nap után a kádban vagy egy kis medencében fekve kikapcsolódni.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?