Nem vagy szerelmes, ha ezek zavarnak
- Dátum: 2024.09.16., 14:58
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- életmód, élmény, energia, értelem, érzelem, partner, szeretet, tűz
Vajon honnan tudhatjuk, hogy szerelmesek vagyunk-e, vagy csak összetévesztjük az érzést valami mással? Mondjuk a biztonság, a megszokáshoz való ragaszkodás és a komfort érzésével. És azt, hogy csak egy hullámvölgybe kerültünk, vagy tényleg elmúlt a szerelem? Normális, hogy egy kapcsolatban vannak “fentek és lentek”, de bizonyos árulkodó jelek arra utalhatnak, hogy ez nem csupán egy múló időszak, hanem az érzéseid tényleg elhalványultak.
1. Idegesít
Kellemetlen érzés ezt ennyire nyersen kimondani, de igen: van, hogy az embert olyan dolgok idegesítik a másikban, amelyeket a rózsaszín ködös időszakban észre sem vett. Horkol, szanaszét hagyja a ruháid, késik? Lehet, hogy a kapcsolat elején ezeket mind elnézted neki, de ahogy az érzések fakulnak, úgy lehet egyre irritálóbb számodra a valóság.
2. Nem igényled a társaságát
Ha nem nem szívesen töltesz időt a pároddal, az is annak a jele lehet, hogy nem vagy szerelmes belé. Nincs kedved randizni vele, inkább találkozol a barátaiddal, vagy fáradtságra hivatkozva lefekszel aludni? Ha azt veszed észre magadon, hogy mindig kibúvókat keresel, csak hogy ne kelljen vele lenned, az egy nagyon rossz jel.
3. Unatkozol mellette
Ezen nincs mit szépíteni, egyszerűen untat. A személye, a jelenléte, az, amit mond. Noha normális, hogy kicsit lenyugszotok a kezdeti fellángolás után, de ha szerelmesek vagytok, nem untok rá egymásra. Gondolj bele: nem lehet együtt megöregedni olyasvalakivel, aki mellett unatkozik az ember.
4. Nem kívánod a szexet
Elmúlt a kémia, nincs igény az intimitásra - legalábbis részedről. A szexuális szokások páronként változóak lehetnek; nem az a kérdés, hogy hányszor szexeltek, hanem az, hogy változott-e a a szeretkezéseitek gyakorisága, és hogy továbbra is kielégülnek-e mindkettőtök szükségletei. Ha tartósan nem kívánod a partnered közelségét, az egyértelmű jele lehet annak, hogy nem vagy szerelmes belé.
5. Nem hiányzik
Emlékszel, milyen gyakran gondoltál a párodra, amikor szerelmes voltál? Hogy már alig vártad, hogy újra láthasd? Ha nem igazán jut eszedbe a nap folyamán, az azt jelezheti, hogy többé nem ő áll az első helyen az életedben, sőt, lehetséges, hogy prioritás tekintetében még a dobogóra sem került fel.
6. Úgy érzed, nincs bennetek semmi közös
A kezdetek kezdetén még annyira szerelmes voltál a párodba, hogy nem vetted észre, hogy az érdeklődési köreitek egyáltalán nem fedik egymást. Most már látod, hogy valójában nem illetek össze, és az út, amelyen elindultatok sem egy irányba visz.
7. Folyton másokhoz hasonlítgatod
Ha úgy érzed, hogy a partnered alulmarad másokkal szemben, már nem vagy belé szerelmes. “Jobbra” vágysz, vagy éppen titokban az exedhez hasonlítod. Az a korrekt vele szemben, ha mielőbb pontot teszel a kapcsolat végére, hiszen a párod (is) megérdemli, hogy olyan emberrel legyen, aki felnéz rá.
8. Legszívesebben szakítanál vele
Előfordulhat, hogy csupán azért nem vetsz véget a kapcsolatnak, mert félsz az egyedülléttől, de a lelked mélyén érzed, hogy nincs közös jövőtök. Ha kizárólag “kötelességből”, kényelemből vagy megszokás miatt vagy vele, biztos, hogy nem a szíved diktál.
Ha viszont azt érzed, hogy a tűz, ha halványan is, de pislákol benned, és látsz esélyt arra, hogy felélesszétek a kapcsolatot, akkor ne add fel! Legyél nyitott és proaktív: szervezzetek izgalmas, kalandos programokat, utazzatok el valahova, ahol még sosem jártatok, és a hálószobában is bátran kísérletezgessetek.
Találjatok újra egymásra, szítsátok fel a tüzet. Viszont ha többszöri próbálkozás után sem sikerül, és tartósan úgy érzed, kiszerettél a partneredből, akkor sajnos nincs más megoldás, érzékeny búcsút kell vennetek egymástól.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?