Menü

Organikus gyerekruhák

  • Dátum: 2013.01.27., 20:45

A természet és az egészségünk védelmének érdekében egyre többen keresik az üzletek a polcain az úgynevezett organikus ruhákat. A babák, gyerekek bőre különösen érzékeny, ezért nekik különösen ajánlottak ezek a környezetbarát termékek.

Szilvási Kata, baba és gyereköltöztetési tanácsadó elmondta, az úgynevezett organikus ruhaneműk száz százalékban bio farmokon termesztett leginkább gyapot, bambusz vagy kender illetve biogazdálkodásokban tenyésztett állatok szőrének felhasználásával – juh, kecske, selyemhernyó - készülnek.

- A ruhák készítésénél felhasznált festékek és egyéb alapanyagok nem tartalmaznak formaldehidet és egyéb nehézfémeket. Az organikus ruhák azo-festék, illetve optikai fehérítőszer mentesek. Fontos tudni, hogy a festést nem mérgező anyaggal végzik, ezért ezek a termékek ökológiailag is biztonságos viseletet nyújtanak - hangsúlyozta a szakember.

Szilvási Kata elmagyarázta, az organikus ruhák végső kezelése egy tisztán mechanikai-termikus módszer alkalmazásával történik, vegyszerek hozzáadása nélkül és a gyárakban szigorúan ellenőrzik a gyártási folyamatok környezetvédelmi biztonságosságát. A beszállítókat folyamatosan kontrollálják, hogy a fonalak és más alapanyagok minősége mindig biztosított legyen. A minőség-ellenőrzés a helyszínen történik, együttműködésben az üzemekkel, és szigorú eljárások követik, míg az áru megérkezik az üzeletekbe.

- Tapintásra az érezhető, hogy sokkal puhábbak a hagyományos 100%-os pamut ruháknál és magának a textilnek tipikus, “természetes illata” van – nyilván a festésnek és a végső kezelésnek köszönhetően -, amit még nem éreztem más textileknél. Ezek a ruhák sokkal strapabíróbbak, forma- és színtartóbbak, sokkal jobb a nedvszívóképességük a hagyományos, száz százalék pamutból készültekhez képest. Érdemes kipróbálni egy-két alap ruhadarabnál a különbséget - osztotta meg tapasztalatait a szakértő.

Az egyik legnagyobb organikus ruhákat forgalmazó cég, a Molly’s pedig például a természet védelme érdekében az organikus női fehérneműket, a finom harisnya-kötöttárukat és zoknikat dekoratív csomagolásba bújtatják, amely hajtogatott, mérgező anyagoktól mentes, környezetbarát kartonpapír. A felsőruhákat és gyermek alsóneműket műanyag zacskókban kaphatóak, ezek tiszta, újrahasznosítható polietilénből, környezetbarát tájékoztató címkével ellátottak. Az általuk forgalmazott ruhákat független ellenőrző szervezetek minősítik, mint a SKAL, a Demeter, az IVN, a bioRE.

Fotó: sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?