Téli barnaság
- Dátum: 2013.02.03., 20:50
Sokan szeretik a napbarnított színt a bőrükön, télen viszont természetes körülmények között nem érhetjük el. Erre alternatíva a szolárium.
Napi pár perc az álló vagy fekvő szoláriumban, bőrtípustól függően, és már el is értük a kívánt hatást. Sok mindenre oda kell azonban figyelnünk szolizáskor. Jól meg kell választanunk a stúdiót, ahova megyünk, lehetőleg olyat válasszunk, ahol biztosan tudjuk, hogy rendesen fertőtlenítenek mindenki után, mert bizony könnyen össze lehet szedni fertőzéseket, szemproblémákat is okozhatnak illetve súlyos bőrkárosodást is a nem megfelelő karbantartás.
Nem mindegy az sem, hogy milyen bőrünk van, attól függően kell megválasztanunk, hogy hány percre megyünk, jobb inkább kikérni a bent lévő kollega tanácsát, aki a csövek típusát is meg tudja mondani, így segíthet kiválasztani és beállítani a megfelelő gépet.
Fontos tisztában lenni vele, hogy az előnyökön kívül bizony hátrányai is vannak a mesterséges napozásnak. A túlzásba vitt (rendszeresen, heti több mint két alkalommal vagy egyszerre túl hosszú ideig történő) szoláriumozás rendkívüli mértékben szárítja és károsíthatja a bőrt. Az UV sugarak meglehetősen felgyorsítják a bőr öregedését: leginkább a gyümölcsök aszalódásához hasonló folyamatokat indítanak be; a bőr elveszíti hidratáltságát, s lassan ráncok keletkeznek. Ennek megelőzésére nem csak a szolárium megfelelő használatára, de a bőrápolásra is nagy hangsúlyt kell fektetni.
Nem az öregedési folyamatok gyorsítása azonban a szoláriumozás egyetlen hátránya, ugyanis sajnos az UV sugarak a bőrrák kialakulását is nagymértékben elősegítik. A melanómában szenvedők száma az elmúlt 10 évben hazánkban is megsokszorozódott, s ez a túlzott szolárium és bronzárium használatnak is bizonyíthatóan köszönhető.
Írta: Horváth Barbara
Fotó: sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?