Menü

Visszatérnek a 60-as, 70-es évekhez

  • Dátum: 2013.02.06., 22:46

Visszatért a bokacsizma, és ismét hódítanak a Hamupipőke topánok. Februári cipő, csizma- és táskamustra.

Ami a cipőket illeti, Sellei Gabi, állandó szakértőnk, divattervező elmondta, háttérbe szorul az úgynevezett vintage stílus (viseletes), amely sokkal elegánsabb összképet mutat: különösen a fekete cipők esetében a bőr fényesre vált. A feketét sokszor arannyal kombinálják, de utóbbi előfordulhat a talp díszítéseként, fűzésként, vagy cipzár formájában.

Ismét feltűntek a vékony pántokkal díszített, visszafogott színű, hegyes orrú Hamipipőke-topánok.

- Az idei divat szerint hangsúlyos szerephez jut a lábbelik orra, amelyen gyakran feltűnő díszítés található., vagy olyan orrmegoldásokkal találkozunk, hogy fémmel vonják be a cipők elejét. A csizmák magas szárúak, teljesen egyenes fazonúak, visszatérnek a 60-as években használt vastag sarkak - magyarázta a szakértő.

Az idén az éksarkak is igen változatos képet mutatnak, gyakran túlzások, stílus törések fedezhetők fel rajtuk.

Visszatért a bokacsizma, ami anyagában rendkívül változatos, színeiben pedig a 70-es éveket idézi.

Szerephez jutnak a fémes felületek, de nemcsak az elegáns fazonú, hanem a sportos cipőkön is. Kényelmes és rugalmas betétek díszítik a bebújos, lapos talpú cipőket, melyek kerek, vagy hegyes orral is készülhetnek.

Ami a táskákat illeti a legtöbb fazon egyenes és szögletes, letisztult, finom részletekkel. A bőr hol hüllőmintával, hol fényes cipzárral látható. Az örökzöldnek számító darabok rövid fogantyúval, áthajló pánttal készülnek.

Bizonyos táskák a némafilmsztárok világát (a 20-as éveket) idézik. Ezen modellek aranyozott részletekkel, régimódi zárakkal készülnek.

A natúr szín utat tört magának: néha közelít a középbarna, illetve a konyak árnyalatokhoz.
Tartja magát a bevásárlótáska fazon is, amely hosszúkás, zár nélküli és béleletlen kivitelben is kapható.

Jó szolgálatot tesznek a hétköznapokon a vállon átvethető táskák, amik épp akkorák, hogy a legfontosabb személyes dolgaink elférjenek bennük. A 70-es éveket idéző darabok kidolgozottsága és színe hasonló az akkori tapéták mintájához.

Hódít az iskolatáska fazon is - ezek igen magas és széles darabok.
Jellemző még, hogy rövid fogantyút kaptak a nagyméretű táskák.

Sellei Gabi azt tanácsolta, a magasságunkhoz válasszunk megfelelő táskaméretet. Az alacsony nők kerüljék a nagyobb darabokat, míg a magas hölgyek a kisebb fazonúakat.

Fotó: mytheresa.com

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?