Mi is az az elektroszmog?
- Dátum: 2013.02.15., 20:08
Minden olyan berendezés és készülék, falban futó vezeték, amelynek köze van az elektromossághoz bizonyos elektromágneses hullámzásokat bocsát ki magából, amely tudtunkon kívül kölcsönhatásba lép szervezetünkkel és károsíthatja azt. Ezt nevezzük elektroszmognak.
Az elektroszmog láthatatlan és érzékszerveinkkel nem észlelhető fizikai hatás, amely bizony komolyan károsíthatja a szervezetünket. A szakértők szerint az allergiás megbetegedésektől kezdve akár a daganatokig sokféle bajért felelhet az elektroszmog.
A legtöbb ember azt gondolja, elég, ha éjszakára kihúzza a konnektorból a tévét, lekapcsolja a villanyt, kikapcsolja a mobiltelefonját. Azonban ennél sokkal többről van szó. A radiesztéziával foglalkozók szerint a falakban futó elektromos vezetékek körül kialakuló elektromos tér gerjesztett állapotba hozhatja a falakat, sőt a töltések átkerülhetnek a padlóra, az ágyra, vagy a bútorokra is. A hozzáértők azt is állítják, akár a vastag betonfalon is átjuthat az elektroszmog, ezért jó, ha a hálószobák falaitól távol tartjuk a különböző töltőket, Wifi routereket, hosszabbítókat, egyéb vezetékeket.
Ahogy a lakáson belülről, úgy kívülről is érhet minket elektroszmogos sugárzás, ha magasfeszültségű vezeték, távvezeték, vagy transzformátor közelében helyezkedik el a házunk.
Ijesztően hangzik mindez, azonban a radiesztéziusok azt mondják, számos kiváló módszer létezik az elektromos árnyékolásra, például: függöny, falfestés, feszültségmentesítő relé.
Milyen jelek utalhatnak arra, hogy esetleg elektroszmognak vagyunk kitéve? Állandó gyengeség felkeléskor, álmatlanság, alvászavar, gyakori fejfájás, deréktáji és háttáji fájdalom, szívritmuszavar, ingadozó vérnyomás, feszült, ideges lelkiállapot, hideg végtagok.
Fotó: sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?