Mi is az az elektroszmog?
- Dátum: 2013.02.15., 20:08
Minden olyan berendezés és készülék, falban futó vezeték, amelynek köze van az elektromossághoz bizonyos elektromágneses hullámzásokat bocsát ki magából, amely tudtunkon kívül kölcsönhatásba lép szervezetünkkel és károsíthatja azt. Ezt nevezzük elektroszmognak.
Az elektroszmog láthatatlan és érzékszerveinkkel nem észlelhető fizikai hatás, amely bizony komolyan károsíthatja a szervezetünket. A szakértők szerint az allergiás megbetegedésektől kezdve akár a daganatokig sokféle bajért felelhet az elektroszmog.
A legtöbb ember azt gondolja, elég, ha éjszakára kihúzza a konnektorból a tévét, lekapcsolja a villanyt, kikapcsolja a mobiltelefonját. Azonban ennél sokkal többről van szó. A radiesztéziával foglalkozók szerint a falakban futó elektromos vezetékek körül kialakuló elektromos tér gerjesztett állapotba hozhatja a falakat, sőt a töltések átkerülhetnek a padlóra, az ágyra, vagy a bútorokra is. A hozzáértők azt is állítják, akár a vastag betonfalon is átjuthat az elektroszmog, ezért jó, ha a hálószobák falaitól távol tartjuk a különböző töltőket, Wifi routereket, hosszabbítókat, egyéb vezetékeket.
Ahogy a lakáson belülről, úgy kívülről is érhet minket elektroszmogos sugárzás, ha magasfeszültségű vezeték, távvezeték, vagy transzformátor közelében helyezkedik el a házunk.
Ijesztően hangzik mindez, azonban a radiesztéziusok azt mondják, számos kiváló módszer létezik az elektromos árnyékolásra, például: függöny, falfestés, feszültségmentesítő relé.
Milyen jelek utalhatnak arra, hogy esetleg elektroszmognak vagyunk kitéve? Állandó gyengeség felkeléskor, álmatlanság, alvászavar, gyakori fejfájás, deréktáji és háttáji fájdalom, szívritmuszavar, ingadozó vérnyomás, feszült, ideges lelkiállapot, hideg végtagok.
Fotó: sxc.hu
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.