A tavasz igazi hírnökei
- Dátum: 2013.02.28., 14:14
Már egyre többet süt a nap, az ember a zsigereiben érzi, hogy ki kéne menni a szabadba, kezdenek a madarak is csicseregni és feldübörögni a motorok.
Hazánkban is egyre népszerűbb a motorozás. Nem a versenyzés szinten, inkább a „jó idő van, pattanjunk a nyeregbe” szinten. Elmenni kirándulni egyet, vagy csak leugrani a Balatonhoz, fagyizni, sétálni. Bárhová, csak menni. Motorral.Aki egyszer belekóstol, nem tud többé szabadulni tőle. Az a hihetetlen érzés, mikor szinte eggyé válunk az úttal, mintha nem is egy járművön ülnénk, hanem mi futnánk olyan gyorsan. Érezni a szabadságot, hogy miénk az út, gyönyörködni a táj szépségeiben (persze csak óvatosan).
Manapság egyre több női motoros is van, sőt azok száma is egyre gyarapodik, akik kilépnek a „benzintyúk” (azok a női motorosok, akiknek nincs jogosítványuk, csak utasok) árnyékából és úgy döntenek, maguk is vezetnek egy ilyen csodát. Valahogy a női motorosokra nem vonatkozik a „nők nem tudnak vezetni” aranyszabály, a férfiak, onnantól, hogy megláttak egy hölgyet ledobni a bukósisakot, megrázni a hajukat, leszállni a motorról, valahogy elfelejtik, hogy hogyan vezetnek és átveszi a helyét a csodálat és a bámulás.
A versenyzők körében is nő a létszám a szebbik nemből, a magyarok között például ott van Kovács Nikolett, gyorsasági motorversenyző. Női Európa-bajnoki harmadik, többszörös Európa-bajnoki pontszerző férfiak között, Alpok-Adria bajnoki futamon dobogós. 2008-ban a Magyar Motorsport Szövetség az Év motorversenyzőjének választotta.
Nemzetközi viszonylatban a legnagyobb szenzáció egy spanyol tinédzser lány, aki az első női versenyző a Moto3 kategóriában. A mindössze 15 éves Ana Carrasco a madridi székhelyű JHK Laglisse csapatát erősíti 2013-ban, KTM motorral fog versenyezni. A fiatal hölgy márciusban lesz 16 éves, pont eléri a kötelező minimum korhatárt.
Egy szó, mint száz, motorozni jó, aki teheti, próbálja ki, kóstoljon bele. Aki pedig már motorozik, azoknak széles utat!
Horváth Barbara
Fotó:
sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?