A baba nem játék!
- Dátum: 2013.03.11., 10:11
Előbb utóbb egy tartós kapcsolatban előkerül a szó a gyermekvállalásról. Mindenki másképp éli ezt meg, mind a férfi, mind a nő.
Általában a nőknél indul el előbb a folyamat, ketyeg a biológiai óra. De ijedtségből és a kor miatt nem szabad gyermeket vállalni. Csak az aziránti félelmünkből, hogy kifutunk az időből vagy, hogy később már nem lesz esélyünk, nem leszünk olyan egészségügyi állapotban, esetleg anyagi helyzetben.
Ha már a megfelelő partnert megtaláltuk, kérdezzük meg, az ő véleményét is a dologról. Nyilván egy jól működő párkapcsolatban ez nem is lenne kérdés, hogy megbeszéljük partnerünkkel, de jobb tisztázni a dolgot, minthogy egymagunk elhatározzuk, hogy márpedig teherbe esünk, miközben esetleg a másik fél még nem érzi, hogy eljött az ideje.
Amikor arra gondolunk, hogy milyen jó lenne egy baba, játszani vele, tutujgatni, altatni, bele kell gondolnunk abba is, hogy nem csak egy játék. Egész életre szól neki is, nekünk is. Felelősséget vállalunk érte, nem lehet csak úgy lerakni a sarokba, ha már meguntuk vagy nincs kedvünk/türelmünk foglalkozni tovább vele. Anyagi szempontokat is figyelembe kell venni, de az érzelmi biztonság is nagyon fontos. Ha nem bízunk 100 %-ig a partnerünkben, inkább beszéljük meg vele egyértelműen problémáinkat, milyen gondjaink vannak a kapcsolatunkkal, és ha mindent tisztáztunk, utána vágjunk bele a gyermekvállalásba, hiszen ha ezek a problémák megoldatlanok maradnak, a későbbiekben csak halmozódni fognak és el is mérgesedhetnek, ekkor pedig már nem jó, ha esetleg a gyermek issza meg a levét.
Érdemes azon is elgondolkodni, hogy a gyerekkel nem csak játszani kell, vagy élvezni a társaságát, hanem bizony tisztába kell tenni, etetni, éjszaka közepén, ha sír, felkelni hozzá. Ha ezeket a feladatokat is figyelembe véve, még mindig rendületlenül és határozottan szeretnénk, az érzelmi és anyagi biztonsága is adott, akkor vágjunk bele, rossz nem sülhet ki a dologból.
Fotó:
sxc.hu
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.