Menü

A baba nem játék!

  • Dátum: 2013.03.11., 10:11

Előbb utóbb egy tartós kapcsolatban előkerül a szó a gyermekvállalásról. Mindenki másképp éli ezt meg, mind a férfi, mind a nő.
Általában a nőknél indul el előbb a folyamat, ketyeg a biológiai óra. De ijedtségből és a kor miatt nem szabad gyermeket vállalni. Csak az aziránti félelmünkből, hogy kifutunk az időből vagy, hogy később már nem lesz esélyünk, nem leszünk olyan egészségügyi állapotban, esetleg anyagi helyzetben.

Ha már a megfelelő partnert megtaláltuk, kérdezzük meg, az ő véleményét is a dologról. Nyilván egy jól működő párkapcsolatban ez nem is lenne kérdés, hogy megbeszéljük partnerünkkel, de jobb tisztázni a dolgot, minthogy egymagunk elhatározzuk, hogy márpedig teherbe esünk, miközben esetleg a másik fél még nem érzi, hogy eljött az ideje.

Amikor arra gondolunk, hogy milyen jó lenne egy baba, játszani vele, tutujgatni, altatni, bele kell gondolnunk abba is, hogy nem csak egy játék. Egész életre szól neki is, nekünk is. Felelősséget vállalunk érte, nem lehet csak úgy lerakni a sarokba, ha már meguntuk vagy nincs kedvünk/türelmünk foglalkozni tovább vele. Anyagi szempontokat is figyelembe kell venni, de az érzelmi biztonság is nagyon fontos. Ha nem bízunk 100 %-ig a partnerünkben, inkább beszéljük meg vele egyértelműen problémáinkat, milyen gondjaink vannak a kapcsolatunkkal, és ha mindent tisztáztunk, utána vágjunk bele a gyermekvállalásba, hiszen ha ezek a problémák megoldatlanok maradnak, a későbbiekben csak halmozódni fognak és el is mérgesedhetnek, ekkor pedig már nem jó, ha esetleg a gyermek issza meg a levét.

Érdemes azon is elgondolkodni, hogy a gyerekkel nem csak játszani kell, vagy élvezni a társaságát, hanem bizony tisztába kell tenni, etetni, éjszaka közepén, ha sír, felkelni hozzá. Ha ezeket a feladatokat is figyelembe véve, még mindig rendületlenül és határozottan szeretnénk, az érzelmi és anyagi biztonsága is adott, akkor vágjunk bele, rossz nem sülhet ki a dologból.

Fotó:
sxc.hu

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?