Menü

A baba első cipője

  • Dátum: 2013.03.13., 19:53

Gyorsan eljön az idő, amikor a kisbabánk feláll és megteszi az első, önálló lépéseit. A csecsemőből totyogó lesz. Az első lépések megtétele után érdemes beszerezni neki az első kiscipőt.

Földi-Szilvási Kata, gyerekruha öltözködési tanácsadó, a téma szakértője elmagyarázta, a legfontosabb, hogy ne siettessük a járás tanulást.

"A járni tanuló gyermek ízületei általában lazábbak, az izomtónus még nem megfelelő. Ha a kicsit többet állítják és járatják, mint amennyit önmagától járna és állna, túlterhelik a baba lábát. Ha a járást kézen fogva erőltetik, akkor máris megteremtik az egyik leggyakoribb szerzett lábbetegség, a lúdtalp kialakulásának lehetőségét. Ezért legyünk türelmesek, várjuk ki, hogy a bébi a saját ritmusában fejlődjön, hogy megérjen az önálló járásra. Vagyis a cipő viselést se erőltessük, amíg nem muszáj.

A baba talpát vastag zsírpárna borítja, a láb boltozata még nem alakult ki, ez majd a járás folyamán formálódik ki a lábizmok segítségével. Fontos a sarok helyzete is, gyakori, hogy a járás kezdeti időszakában a sarok befelé fordul, ám ezt idővel elnövi a baba, ha rendszeresen mozog és megfelelő cipőt vásárolunk neki."

A szakember kifejtette, a megfelelő babacipő talpa hajlékony, belül rugalmas borítású, az orra széles, a sarokrész stabil. A cipő anyaga legyen jól szellőző. Fontos a minőség, hiszen a nem megfelelően feldolgozott bőr irritációt, allergiát válthat ki a kicsinél. A cipő lehet tépőzáras, csatos, fűzős, a legfontosabb, hogy jól tartsa a baba lábát.Földi-Szilvási Kata elmondta még, mivel a lábnyomunk is egyedi, akár az ujjlenyomat, ezért a testvér cipőjét semmiképpen ne adjuk rá a kicsire. A tesó ugyanis biztosan másképp taposta ki a belső talprészt, amibe nem tud pontosan beilleszkedni a baba lába és ez komoly deformációkat okozhat később.

Csecsemőkorban 2-3 havonta változik a lábméret, a kisgyerekeknek évente 2-3 méretet nő, míg később, iskoláskorban évente már csak 1-2 méretet változik a láb.

Fotó:
sxc.hu

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?