Menü

Frissítsük fel arcbőrünket

  • Dátum: 2013.03.14., 17:26

Az évszakok változásával az arcbőrünk is változik. Ahogy tavasszal a természet is megújul, úgy a bőrünknek is szüksége van a felfrissülésre, a vitaminpótlásra.

Börötzffy Eszter kozmetikus elsősorban azt hangsúlyozta, szabadítsuk meg bőrünket a tél nyomaitól, frissítsük fel, pótoljuk az ásványi anyagokat, töltsük fel vitaminnal. "Első lépésként a száraz, elszarusodott, felső hámréteget távolítsuk el. Ehhez mindenképpen jó választás az arcradír, valamint a mikrodermabrázió. Előbbit akár otthon is elvégezhetjük, már nagyon jó arcradírok kaphatóak az üzletekben. Arra azonban mindig figyeljünk, hogy ne csak ímmel-ámmal végezzük el ezt a folyamatot, hanem legyünk nagyon alaposak, az arc valamennyi szegletébe jussunk el, sőt a nyakunkat, a dekoltázsunkat is dolgozzuk át, elöl-hátul. Télen arcszínünk fakóvá válik, bőrünk vízháztartása, vitamin tartalma csökken, ezen mindenképpen változtatni kell. Úgy vélem, szakember segítségével könnyen ismét ragyogóvá, egészségessé válhat az arcbőrünk.

A szakértő azt javasolta, fokozzuk a vérkeringést egy jó masszázzsal, vagy iontoforézissel, arcvasalással. "Belsőleg is töltsük fel szervezetünket, vitamindús, változatos étrenddel, megfelelő mennyiségű folyadék bevitellel. A legjobb, ha szénsavmentes vizet, vagy natúr zöld teát fogyasztunk. Utóbbi egyébként egész napra ellát energiával is. Fontosak a szabadtéri programok is, ahol a bőrünk ismét élvezheti a napsütést. Egyébként egy-két alkalomra nyugodtan használhatjuk a szoláriumot is, ezzel is felkészítjük arcunkat az első napsugarakra.

A rendszeres otthoni bőrápolás is legyen gondunk: reggel és este érdemes mélyhidratáló krémeket használni, hetente egyszer pedig a bőrtípusnak megfelelő arcpakolást. " Sokaknak gondot okoz a télen elszarusodott bőr tisztátalansága, a kellemetlen miteszerek, pattanások kitisztítása. Ezeket mindenképpen szakemberre bízzuk, hiszen a rosszul kitisztított pattanások elfertőzödhetnek. Ha a tisztítás elmarad, akkor pedig a melegebb időben belesülhetnek a bőrbe, újabb gyulladást okozva.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?