Menü

A boldogság ünnepe

  • Dátum: 2013.03.20., 11:22

A boldogságot sokféle képen lehet értelmezni, mégis mindenki tudja miről beszélünk. Mindenkinek más a boldogság, abban viszont egyetérthetünk, hogy nagyon jó megélni.

Az ENSZ ezért határozott úgy még 2012-ben, hogy március 20-a legyen a boldogság világnapja. Idén ünnepeljük először, hát boldog boldogság-napot mindenkinek.

Legyünk akárhány évesek, akármilyen neműek, vallásúak, származásúak, az örömöt, boldogságot szívesen éljük meg, még ha mást is definiálunk alatta. Egy egyetemistának boldogság lehet, ha megvan a vizsga, egy anyának, ha gyermeke felül, egy nagymamának az unoka híre. Egy Forma-1-es pilótának, hogy az autó jól működik, egy kézilabdásnak, hogy felépült a sérülésből és újra játszhat, egy szurkolónak, hogy nyer a csapata.
Más-más szituáció, mégis az érzés ugyanaz, bárhol is járjunk a világban. Kínában egy gyermek ugyanúgy örül egy csokinak, mint Amerikában, kivéve, ha nem szereti, de valljuk be, ez elég kevés gyereknél fordul elő.

A lényeg, bárhol is legyünk, legyünk nem csak ma, de ma kifejezetten boldogok, akár a napsütés miatt, akár azért, mert szerda van és nem sokára itt a pihentető hétvége.

Fotó:
sxc.hu

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.