Csoki nyuszi húsvétra- Mi alapján válasszunk?
- Dátum: 2013.03.29., 20:51
Nemsokára itt a húsvét, a boltokban pedig már hetek óta tart a csoki nyuszik inváziója, a választék végtelen, különböző méretben, árban és minőségben kínálják számunkra az ünnepi édességeket. Hogyan válasszunk megfelelő csoki nyuszit gyerekeink számára?
Nem kell bonyolult dologra gondolni, mi összeszedtünk pár szempontot, amelyet fogyasztóvédelmi szakemberek is figyelmünkbe ajánlanak, annak érdekében, hogy a jó minőség érvényesüljön.
Minden csoki nyuszi vagy tojás terméken fel van tüntetve, hogy miből készült. Az étcsokoládés, vagy tejcsokoládés készítmények többnyire finomak és jó minőségűk. De nagyon sok az étbevonós és tejbevonós termék is, ezek általában nagyobbak és olcsóbbak, viszont egészségtelenebbek, valamint ízük sem jó. Az étbevonós, tejbevonós csokikban keményített növényi zsírok vannak, amelyek nem túl egészségesek szervezetünk számára.
A sütőipari termékeknél is egyre nagyobb hangsúlyt kap, hogy milyen minőségű margarint használnak fel készítésükkor. Ez azért fontos szempont, mert a rossz minőségű margarinok telítetett zsírokban gazdagok, vagyis egészségtelenek, mivel növelik a koleszterin szintet. Az Országos Táplálkozástudományi Intézet honlapján sokféle élelmiszerekkel kapcsolatos ajánlásokat olvashatunk, valamint közzétettek egy olyan listát is, amely alapján informálódhatunk a különböző cégek termékeiről, például transzzsírtartalmuk szempontjából.
Visszatérve a húsvéti nyuszikra, érdemes odafigyelni a minőségre, hiszen többnyire gyerekeknek szánjuk, és nagy különbségek lehetnek a termékek között. Ahogy említettük az étbevonós, vagy tejbevonós csokik olcsóbbak, de egészségtelenebbek és ízük sem olyan jó. Mivel a tejcsokoládés és étcsokoládés nyuszik tartalmaznak kakaóvajat, ízük felismerhetően jobb, ráadásul a kakaóvaj tulajdonsága miatt testhőmérsékleten olvad, ami utánozhatatlan krémességet kölcsönöz a csokinak, és még illata is egészen más, mint a bevonós termékeké.
Fotó: sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?