Magasan vagy laposan?
- Dátum: 2013.03.30., 16:34
Ahogyan melegszik az idő, úgy vágyunk arra, hogy levessük a téli csizmát, s könnyebb cipőbe bújhassunk. Elrakjuk a téli kabátokat, dzsekiket, s legszívesebben egy könnyű ballonba, pulcsiba öltöznénk, de a szél még óvatosabbá tesz bennünket.
A tavaszi cipővásárlás öröm és gond is. A nőies, szexi megjelenést a magas sarkú cipők biztosítják. De meddig vagyunk képesek lábujjhegyen pipiskedni? Este mindenképpen, de napközben a túl magas sarok megterhelő.
Ezért manapság sokan választják szívesen a balerina cipőket. A szakemberek szerint azonban a lapos, sarok nélküli talp legalább olyan káros lehet, mint a magas sarok. Az egyenes talpú cipők tartós viselése miatt ugyanis erős sarokfájdalom léphet fel, ami akár a reggeli felkelést is megnehezítheti. Emiatt is legalább 2-4 centis sarka legyen a cipőnek, amiben egész nap járni akarunk. A cipőt mindkét lábunkra próbáljuk fel, s érezzük, hogy mozgatni tudjuk benne.
Természetesen más a helyzet az edzőcipőkkel, amelyeknek más a feladata: védjék izmainkat a túlzott megterheléstől.
Fotó: sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?