Menü

Miért pont tavaszi a nagytakarítás?

  • Dátum: 2013.04.17., 11:02

A tavaszt a megújulás, a tisztaság, az újjáébredő természet és újjászületés korszaka. Igaz ez ugyanúgy a lakásra is.

A téli beburkolózás után nem csak nekünk, de a lakásnak is jót tesz a frissülés. Jön az imádott ablakpucolás, ilyenkor nem csak porszívózunk, de tényleg minden lekerül a polcokról, jöhet a portörlés, a fürdő is csillog-villog, a konyhában szinte a padlóról is lehetne enni, és végre az erkélyre lehet teregetni a frissen mosott ruhákat, amiknek így még jobb illata lesz.

De miért pont tavasszal? Szerintem, mi nők, azért intézzük pont így, mert a napsütés, a meleg, hogy végre ki lehet nyitni az ablakot és nem kell megfagyni a szellőztetés során, egyszerűen meghozza a kedvet ahhoz, hogy valamit tényleg csináljunk. Én, bevallom őszintén, nem vagyok a háziasszonyok gyöngye, de ilyen szikrázó napsütésben, ilyen jó időben csak úgy elszaladt az idő a takarítással és nem azt néztem, hogy még mennyi minden van hátra.

Kapcsoljunk be zenét, énekeljünk a seprűnyélbe, táncoljunk felmosás közben, örüljünk a napsütésnek, és már könnyebben fog telni a nap a takarítással.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?