Menü

Végre színek

  • Dátum: 2013.04.19., 10:47

Végre itt a tavasz, a nap süt, az ég kék, a fák kezdenek rügyezni és a téli szürkeség után végre minden színt kap.

Nem csak a természetben, de a divatban is megjelennek a színek. A szekrény mélyére kerülnek a fekete, szürke, barna  felsők, a vastag, kötött kardigánok helyett a lengébb ruhadarabok jönnek előtérbe.

Ahogy színesedik körülöttünk a világ, mi is egyre inkább hordunk feltűnőbb darabokat. Végre a divat is kezdi ezt a vonalat követni, és nem keltünk feltűnést egy-egy színesebb darabbal. Nem muszáj túlzásba vinni, mindenki a saját komfortzónáján belül mozoghat.

A lényeg, hogy nem feltétlenül kell a divatot követni, csak érezzük jól magunkat a bőrünkben és ruhánkban, az öltözködésünk az önkifejezés egyik módja.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?