Menü

Zsonglőrködés az idővel

  • Dátum: 2013.05.07., 09:41

Tegnap arról volt szó, hogy hogyan éljük túl a zsúfolt napokat, ma abban próbálok segíteni kicsit, hogy ne legyen olyan zsúfolt, legalábbis ne tűnjön annak a nap.

A legegyszerűbb, ha vasárnap a tervezhető programokat átgondoljuk. A jövő heti tennivalókat fontosságuk szerint tudjuk csoportosítani, van amit kifejezetten azon a napon kell megcsinálni (például kedden és pénteken 5-kor edzés). Ezeket már írhatjuk is a határidőnaplóba. A további tennivalókat, amik nem határidősek, de a héten kell megcsinálnunk, szépen elosztogathatjuk az 5 munkanapban.

A legjobb, ha már jó előre tudunk egy határidőt, legyen az 2-3 hónap múlva is, írjunk minden héten emlékeztetőt róla, hogy biztosan ne felejtsük el. Esetleg fel is jegyezhetjük mellé, hogy eddig mennyit haladtunk az üggyel és még milyen elintézni valók vannak hátra.

A szüneteket is nyugodtan be lehet írni a kis könyvecskébe, hiszen hajlandóak vagyunk elfeledkezni arról, hogy emberek vagyunk, nem robotok, szükségünk van a kikapcsolódásra, pihenésre. Az agyunknak kell a regeneráció, ilyenkor együnk egy kis gyümölcsöt, sétáljunk egyet az irodában, vagy a ház körül. Ez felfrissíti a testet és a szellemet is, és mondhatni újult erővel lehet folytatni a munkát.

Fotó:
sxc.hu

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.