Hogyan űzzük el a hangyákat?
- Dátum: 2013.05.18., 22:26
Tavasszal a kertben, de a házban is az egyik legnagyobb gond a hangyák "térnyerése". Sokan - főleg ahol kisgyerek, vagy háziállat van - nem szeretik a különféle mérgeket használni. Ennek ellenére nem kell együtt élnünk a hangyákkal, elriasztásuknak számos hagyományos módja is van.
Nem zavarnak sok vizet, csupán mászkálnak itt-ott, és fogyasztanak ezt-azt kedvük szerint. Ha azonban te nem szeretnéd vendégül látni őket, ám a különböző vegyszerektől is távol tartanád magad, akkor próbáld ki a következőket:
Készíts sűrű cukoroldatot, márts bele szivacsdarabkákat, majd helyezd ezeket a hangyák vonulásának útjába. Mivel ezek az apróságok igencsak édesszájúak, nem fognak tudni lemondani a cukor élvezetéről - és a szivacstól sem tudnak majd megszabadulni.
Míg a cukrot imádják, addig a fokhagymától kirázza a hangyákat a hideg, ezért könnyen távol tarthatod őket a lakástól, ha azokba a lyukakba teszel egy kevés fokhagymát, ahonnan a leggyakrabban elő szoktak bújni. Hasonlóan irtóznak a zsályától is, ám ez legfőképpen a vöröshangyák esetében hatásos. Ha nem akarod, hogy a spájzban tanyázzanak, akkor tarts ott egy-két csokor frissen szedett zsályát.
A hangyák szaglása kitűnő, és utalják a fahéjat és a mentát is. A hangyák menetelésük közben szagnyomot hagynak, amelyek alapján visszatalálnak. A boly és környékének megszórása után - foghagymával, fahéjjal vagy mentával (pár napon keresztül, amíg a szagok megmaradnak) - a hangyák nem találnak vissza a bolyukhoz. Például a kettévágott fokhagyma gerezdet egy hétig ott hagyni ahol megjelennek, és egy évig sem látni őket!
Ha sem a zsálya, sem a fokhagyma nem tartja távol őket, akkor próbálkozz némi szódabikarbónával vagy sütőporral: szórj belőle minden olyan résbe vagy lyukba, ahol valaha is megjelentek a kis betolakodók. Hidd el, ezek után kétszer meggondolják majd, hogy hol vendégeskedjenek!
Fotó: sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?