Menü

9 aranyszabály a nyári parfümöd kiválasztásához

  • Dátum: 2013.05.19., 16:23

Ismered azt, a parfümimádók körében hangoztatott aranyszabályt, hogy új évszak, új illat? Különös kihívást jelent, hogy nyárra milyen parfümöt válassz. Sok szempontot kell figyelembe venni. Tippjeink segítségével megtalálhatod a hozzád leginkább illő aromát.

– A kánikulában mindenképpen a friss és természetes illatok mellett dönts. Jó választás lehet az óceán ihlette parfüm, de a citrusos, a fás, a gyümölcsös, a könnyű virágos aromák  is passzolnak a nyárhoz. A tenger, a víz, az óceán ihlette illatot akkor ajánljuk, ha szívesen pihensz egy koktéllal a tengerparton barátnőid társaságában. A citrusos parfüm csökkenti a feszültséget, emeli a hangulatot.  A trópus illatai – ananász, kókusz, gardénia, jázmin – egy tengerparti sétára emlékeztethetnek.

– Ilyenkor kerüld az intenzív hő hatására fejfájást kiváltható, nehéz keverékeket: a pacsulit, az émelyítő keleti, édes és cukros illatokat.

– Ügyelj arra, hogy nyáron a magasabb testhőmérséklet hatására a parfümök gyorsabban elveszítik intenzív illatukat. Persze nem az a jó megoldás, ha egyszerre többet fújsz magadra.

– Használj azonos illatú parfümöt, testápolót és tusfürdőt. Így fokozhatod az illat erősségét. Ne keverd viszont a parfümödet más kencékkel.

– Ha nyári illatot tesztelsz, semmiképpen ne légkondival felszerelt üzletben tedd: hamis eredményt kaphatsz. A próba után sétálj egyet, intézz ügyeket, majd ha tetszik, néhány órával később menj vissza az üzletbe, és vedd meg!

– Vidd magaddal egyik barátnődet a megfelelő parfüm kiválasztásához, és kérd ki a véleményét. Amennyiben úgy érzi, hogy túl erős a kiszemelt illat, válassz másikat!

– A parfümök nyomot hagyhatnak a ruhán, ez nyáron különösen feltűnő lehet. Nézd meg, hova fújsz!

– Ha túl erősnek érzed a parfümödet, válassz nyárra kedvenc aromáddal illatosított testápolót.

– Strandon, napozáskor felejtsd el a parfümöt! Komoly bőrhibákat, foltosodást okozhat, allergiás tüneteket produkálhat, és a későbbiekben egész biztos, hogy megbánod.

Forrás: eharmonia.hu
Fotó: sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?