Menü

Mikor van itt az ideje?

  • Dátum: 2013.05.21., 10:14

Minden kapcsolat elején, főként a nők, elgondolkoznak azon, hogy milyen lesz majd az esküvő, hány gyerekük lesz, de mikor jön el valóban ennek az ideje?

A kapcsolat elején, amíg tart az úgymond rózsaszín köd, minden a lehető legnagyobb harmóniában zajlik, és hajlamosak vagyunk tovább gondolni a kapcsolatot, mint ahol jelenleg jár. Csakis azt a férfit tudjuk elképzelni a szőke hercegnek, egy futballcsapatnyi gyereket szülnénk neki.

Később jönnek a szürke hétköznapok, előjönnek a nem annyira jó tulajdonságok a másikból és hirtelen csappani kezd a tervezgető lelkesedés. A megismert tulajdonságok alapján újragondoljuk a hosszú távú terveinket, beleillik-e még mindig a pasi az álomba.

Ha még így is tökéletesnek látjuk vele a világot, az eddig tapasztaltak szerint is álompasi maradt a férfiből. De ki mondja meg, hogy mennyi időt kell várnunk? Mikortól szabad tervezni a babát? Mikortól számíthatunk leánykérésre? A férfi dönti el egyedül? Mi van, ha a sok célozgatással elijesztjük a nagy Őt?

Szerintem egy jól működő, őszinte kapcsolatban mindent meg lehet beszélni. Ne féljünk megbeszélni nem csak a problémákat, de az érzéseinket és esetleges elvárásainkat is. Együtt gondolkozzunk a jövőről és együtt is tervezzük, elvégre családot sem egyedül tervezzük. Meg lehet kérdezni a férfit nyugodtan arról, hogy mit gondol a közös jövőről, hiszen hosszú távú kapcsolatban bizony a férfi is elgondolkodik ilyenekről, és ha nem letámadjuk, hanem tényleg a véleményére és elképzeléseire vagyunk kíváncsiak, nem is fog megfutamodni.

Fotó:
sxc.hu

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.

Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.

A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.

Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.