Menü

Állattartás felelősen

  • Dátum: 2013.05.28., 13:06

Sok kisgyerekes családban felmerül az állattartás kérdése. A gyerekek fűt-fát megígérnek egy kisállat érdekében, aztán a szülőkre marad annak gondozása. Hogyan legyünk felelős állattartók, miként tudjuk bevonni a kicsiket a gondozásba?

Felelős állattartónak lenni annyit jelent, hogy az állat jólétéről gondoskodunk, tartalmas és boldog életet biztosítunk a számára. Ezért, hozzunk haza bármilyen állatkát, legyen az aranyhal, madárka, rágcsáló, kutya, vagy macska _ tartsuk szem előtt azt, hogy a lakásban, házban megfelelő otthont teremtsünk neki. Egy nagytestű kutya ugyanis nem mindig érzi magát jól egy garzonlakásban és a szomszédok sem biztosan örülnek egy négylábúnak az ilyen zárt közösségekben.

Arra is ügyelni kell, hogy a házi állatunk ne legyen mindig egyedül. Ha szinte egész nap dolgozunk, távol vagyunk, óvodában, iskolában, munkahelyen tartózkodunk, akkor biztos, hogy előbb-utóbb unatkozni fog a kedvencünk. Persze egy kertes házban nyilván nem így áll a dolog.

Láthatjuk tehát, hogy csak olyan környezetben érdemes állatot tartani, amely a családnak is és a házi kedvencnek is megfelelő, mindenki jól érzi magát.
A kicsiket a legkönnyebben az állatok etetésével tudjuk bevonni a gondozásba. Napi egyszer bízzuk a gyerekekre az állat eledelének elkészítését és etetését. Előbb-utóbb aztán ez a gyerkőc napi rutinjává válik és soha nem fog megfeledkezni erről a feladatról.

Az állatok többségének fontos a megfelelő mozgásigény kielégítése is. Abban az esetben, ha naponta többször sétáltatni kell a kedvencünket, legalább az egyik alkalommal a csemetével közösen tegyük azt. Így a gyermekünk is közvetlen közelről tapasztalhatja meg, milyen fontos mondjuk egy kutyusnak a mindennapos testmozgás és a dolga elvégzése. Szem előtt kell tartani , soha nem hanyagolhatjuk el a futtatást, a játékot, a sétát.
Még egy nagyon fontos dolgot tudni kell, ha állatot tartunk hiába gondoskodunk róla, ha nem kap szeretetet, boldogtalan lesz.

Fotó:
sxc.hu

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.