Menü

Állattartás felelősen

  • Dátum: 2013.05.28., 13:06

Sok kisgyerekes családban felmerül az állattartás kérdése. A gyerekek fűt-fát megígérnek egy kisállat érdekében, aztán a szülőkre marad annak gondozása. Hogyan legyünk felelős állattartók, miként tudjuk bevonni a kicsiket a gondozásba?

Felelős állattartónak lenni annyit jelent, hogy az állat jólétéről gondoskodunk, tartalmas és boldog életet biztosítunk a számára. Ezért, hozzunk haza bármilyen állatkát, legyen az aranyhal, madárka, rágcsáló, kutya, vagy macska _ tartsuk szem előtt azt, hogy a lakásban, házban megfelelő otthont teremtsünk neki. Egy nagytestű kutya ugyanis nem mindig érzi magát jól egy garzonlakásban és a szomszédok sem biztosan örülnek egy négylábúnak az ilyen zárt közösségekben.

Arra is ügyelni kell, hogy a házi állatunk ne legyen mindig egyedül. Ha szinte egész nap dolgozunk, távol vagyunk, óvodában, iskolában, munkahelyen tartózkodunk, akkor biztos, hogy előbb-utóbb unatkozni fog a kedvencünk. Persze egy kertes házban nyilván nem így áll a dolog.

Láthatjuk tehát, hogy csak olyan környezetben érdemes állatot tartani, amely a családnak is és a házi kedvencnek is megfelelő, mindenki jól érzi magát.
A kicsiket a legkönnyebben az állatok etetésével tudjuk bevonni a gondozásba. Napi egyszer bízzuk a gyerekekre az állat eledelének elkészítését és etetését. Előbb-utóbb aztán ez a gyerkőc napi rutinjává válik és soha nem fog megfeledkezni erről a feladatról.

Az állatok többségének fontos a megfelelő mozgásigény kielégítése is. Abban az esetben, ha naponta többször sétáltatni kell a kedvencünket, legalább az egyik alkalommal a csemetével közösen tegyük azt. Így a gyermekünk is közvetlen közelről tapasztalhatja meg, milyen fontos mondjuk egy kutyusnak a mindennapos testmozgás és a dolga elvégzése. Szem előtt kell tartani , soha nem hanyagolhatjuk el a futtatást, a játékot, a sétát.
Még egy nagyon fontos dolgot tudni kell, ha állatot tartunk hiába gondoskodunk róla, ha nem kap szeretetet, boldogtalan lesz.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?