Menü

Allergia, lehet, nem is tudunk róla

  • Dátum: 2013.05.31., 15:22

Az allergiás megbetegedésben az a legrosszabb, hogy nagyon nehéz, vagy egyáltalán nem lehet védekezni ellene. Sokszor csak felnőttkorban kapjuk el és az emberek jelentős hányada nem is fordul orvoshoz a problémával.

Pontos hazai statisztikák nincsenek, ám sejthető, hogy valamilyen allergia a lakosság csaknem egyharmadát érinti. A bizonytalanság abból ered, hogy a legtöbb esetben a tünetek nem annyira erőteljesek, hogy az emberek orvoshoz forduljanak panaszukkal. Sokszor észre sem vesszük, hogy allergiáról van szó, ha tüsszögünk, folyik az orrunk, vagy kapar a torkunk.

Azzal kapcsolatban is bizonytalanság van, hogy felnőttkorban miért alakul ki allergia. A szakorvosok azt mondják, hogy a felnőttkori allergiák egy része nem is előzmény nélküli, csak ezeket gyerekkorban nem ismerték fel. Az is sejthető, hogy a környezetszennyezés, például a megnövekedett széndioxid koncentráció is ludas lehet, főként azoknál, akik korábban tisztább levegőjű környezetben éltek. Aztán ott vannak a háziállatok, amelyek elsősorban legyengült immunrendszerű embereknél, például a várandós anyáknál okozhatnak problémákat.

A felnőttkori allergia kellemetlen hozadéka az, hogy a betegség nem áll meg, pollenallergia mellé könnyedén kaphatunk különböző táplálék allergiákat.
Ha kimutatják, milyen ételekre vagyunk érzékenyek, egyszerűen elkerüljük azokat, a légúti allergiáknál viszont már nem ilyen egyszerű a helyzet. A legtöbb esetben nem lehet elkerülni a kiváltó okot és amennyiben a tünetek erősek, elkerülhetetlen a gyógyszeres kezelés.

Fotó:
sxc.hu

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.