Apránként áldozzuk be magunkat
- Dátum: 2013.06.12., 12:43
A munka nemesít. Meg károsít, tehetjük rögtön hozzá, ha azokra a rossz szokásokra gondolunk, amelyeket a napi munkavégzés közben követünk el rendszeresen és következetesen.
Érdekes, hogy az emberek jelentős része mindenféle ellenállás nélkül áldozza fel egészségét a munka oltárán. Ráadásul teszi ezt úgy, hogy nincs is tudatásban annak, káros, ha nem figyel oda az apró dolgokra.
A kemény, határidős munka könnyedén rossz szokásokhoz vezethet, ezek, mint említettük nem nagy dolgok, de összeadódva és rendszeressé válva kiemelten egészségkárosítóak. Az egyik ilyen az étkezés mellőzése, vagy nassolással helyettesítése. Rengetegen csinálják azt, ha éhesek, hogy csak egyszerűen és gyorsan bekapnak egy kiflit, vagy egy csokit. A kávékat viszont számolatlanul isszák. Sokan nem gondoskodnak a megfelelő folyadékpótlásról sem, lehet, épp azért, mert nem akarnak időt pazarolni. A folyadékhiány azonban csökkenti a koncentrálóképességet, így épp az ellenkező hatást érjük el.
Többen időnyereség céljából egész nap nem mennek ki a mosdóba, amelynek szervezetre való káros hatásait felesleges külön ecsetelni.
A rossz munkakörnyezet, benne a munkatársak esetleges negatív hatásaival szintén komoly tényező abban, hogy munkahelyünkön ne tudjunk egészséges életmódot követni. Pedig az olyan helyeken, ahol egyébként is több egészségkárosító dolognak vagyunk kitéve (például: többórás ülőmunka, rossz levegőjű iroda, sok gépelés és monitornézés), fokozottan fontos lenne, hogy képesek legyünk tudatosan ellensúlyozni.
A szakemberek szerint mindenképpen érdemes kialakítani a saját kis életünket párhuzamosan a munkahelyi élettér mellett. Jó, ha betárazunk egészséges ételekből, odafigyelünk a folyadékpótlásra és gondoskodunk vízről, valamint igyekszünk pihenőket tartani.
Fotó:
sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?