Nem tüneti kezelés
- Dátum: 2013.06.19., 09:50
A homeopátia olyan alkalmazott és elismert orvosi irányzat, amely a szervezet saját védekező funkcióit, az öngyógyító folyamatokat indítja el a gyógyulás érdekében. A homeopátiás készítmények nem a tüneti kezelést, hanem a gyógyítást szolgálják.
A homeopátia lényege az úgynevezett hasonlósági törvény, ami szerint hasonlók a hasonlókkal gyógyíthatók; a latinban ez a similia similibus curentur-nak hívják. Ez azt jelenti, hogy a beteg azt a gyógyszeranyagot kapja homeopátiás hígításban, ami hígítatlanul az egészséges emberben kiváltja a beteg panaszaihoz hasonló tüneteket.
Ez a gyógymód bizonyos Samuel Hahnemann nevéhez fűződik, aki saját magán végzett el különböző kísérleteket. A XVIII. század végén a kínafakérget rendszeresen használták a váltóláz és a malária kezelésére. A kínafakéreg gyógyhatását a gyomorerősítő mivoltával magyarázták. Hahnemann ezt a kérget naponta többször, nagy mennyiségben bevette és azt tapasztalta, hogy ugyanolyan tünetek jelentek meg rajta, amik a maláriára jellemzők, és aminek a megszűntetésére épp ezt a gyógynövényt használták. Ezután még rengeteg anyagot megvizsgált és eredményeit 1796-ban hozta nyilvánosságra. A szakirodalom ezt tekinti tehát a homeopátia születési évének.
A homeopátiás készítmények növényi, állati és ásványi eredetűek lehetnek. A növényi eredetűek készülhetnek az adott növény virágából, szárából, gyökeréből, vagy az egész növényből is. Az ásványi eredetűek lehetnek valódi ásványok, fémek, vagy egyéb, a természetben megtalálható szervetlen anyagok. Az állatiak pedig többnyire rovarok, kígyók, békák váladékaiból származhatnak.
Miért alkalmazzunk homeopátiás készítményt betegség, egyéb nyavalya esetén? Azért, mert a jól megválasztott szer nemcsak a tüneteket tünteti el, hanem meggyógyítja a beteget. Olyan időszakokban is alkalmazható, amikor különösen kerülni kell a mellékhatásokkal terhelt, erős készítményeket. Biztonsággal szedhetik a kismamák, várandósság, szoptatás idején is, és a gyerekek, vagy az idősek is. A kicsik esetében azt is szem előtt tarthatjuk, hogy nincs rossz ízük, olyan, mintha valamilyen édes cukorkát szopogatnának.
A homeopátia nem okoz semmiféle allergiát, érzékenységet, nincs mellékhatása, mert a szervezet öngyógyító folyamatait indukálja, serkenti. Fontos szempont még, hogy a szerek egyáltalán nem kerülnek sokba.
Fotó:
sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?