A labda után futó gyerekektől tör ki a frász
- Dátum: 2013.06.22., 22:31
A héten megkezdődött az iskolai nyári szünet, így újabb veszélyforrásként megjelentek az utakon a gyerekek: ki az úttesten kerékpározik, ki a labdája után fut, mindenesetre az autósoknak ismét fel kell készülniük arra, hogy bármikor padlófékezniük kell egy váratlan helyzet miatt. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a nyári szünetben átlagosan 20 százalékkal több a baleset, mint az év egyéb időszakaiban. A szülők felelőssége is nagy: meg kell tanítani utódaiknak az alapvető közlekedési szabályokat.
Az elmúlt évek statisztikai adatai szerint a nyári iskolai szünet idején – június-augusztusban – átlagosan 20 százalékkal több baleset történik, különösen a szünidő első napjaiban. Ilyenkor ugyanis a gyerekek könnyen válnak felelőtlenné, a játékra, társaikra figyelnek.
A legtöbb baleset a végtagtörés; biciklizés, rollerezés, görkorcsolyázás közben könnyen megsérülnek a gyerekek. Bár a még rutintalan kerekezők könnyen elesnek, megfelelő védőfelszereléssel csökkenteni lehet a kockázatot. Mindig viseljenek a gyerekek bukósisakot, emellett ajánlott a térd-, könyök- és csuklóvédő viselése is.
Fokozottan figyelni kell játszóterek, parkok környékén, mivel a gyerekek bármikor az úttestre szaladhatnak egy elgurult labda után. A szülők felelőssége, hogy megtanítsák gyermekeiknek az alapvető közlekedési szabályokat: mindig körültekintőnek kell lenni, szétnézni az út szélén, mielőtt átkelnének, ha van, a kijelölt gyalogos átkelőt használják.
Vízparton, medence mellett kisgyerekeket nem szabad egy percre sem egyedül hagyni, nehogy belefulladjanak a vízbe. A nagyobbaknak is érdemes felhívni a figyelmét arra, hogy a medence körül a csúszós csempén nem szabad rohangálni, mert könnyen balesetet szenvedhetnek.
Forrás: K&H
Fotó:
sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?