A labda után futó gyerekektől tör ki a frász
- Dátum: 2013.06.22., 22:31
A héten megkezdődött az iskolai nyári szünet, így újabb veszélyforrásként megjelentek az utakon a gyerekek: ki az úttesten kerékpározik, ki a labdája után fut, mindenesetre az autósoknak ismét fel kell készülniük arra, hogy bármikor padlófékezniük kell egy váratlan helyzet miatt. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a nyári szünetben átlagosan 20 százalékkal több a baleset, mint az év egyéb időszakaiban. A szülők felelőssége is nagy: meg kell tanítani utódaiknak az alapvető közlekedési szabályokat.
Az elmúlt évek statisztikai adatai szerint a nyári iskolai szünet idején – június-augusztusban – átlagosan 20 százalékkal több baleset történik, különösen a szünidő első napjaiban. Ilyenkor ugyanis a gyerekek könnyen válnak felelőtlenné, a játékra, társaikra figyelnek.
A legtöbb baleset a végtagtörés; biciklizés, rollerezés, görkorcsolyázás közben könnyen megsérülnek a gyerekek. Bár a még rutintalan kerekezők könnyen elesnek, megfelelő védőfelszereléssel csökkenteni lehet a kockázatot. Mindig viseljenek a gyerekek bukósisakot, emellett ajánlott a térd-, könyök- és csuklóvédő viselése is.
Fokozottan figyelni kell játszóterek, parkok környékén, mivel a gyerekek bármikor az úttestre szaladhatnak egy elgurult labda után. A szülők felelőssége, hogy megtanítsák gyermekeiknek az alapvető közlekedési szabályokat: mindig körültekintőnek kell lenni, szétnézni az út szélén, mielőtt átkelnének, ha van, a kijelölt gyalogos átkelőt használják.
Vízparton, medence mellett kisgyerekeket nem szabad egy percre sem egyedül hagyni, nehogy belefulladjanak a vízbe. A nagyobbaknak is érdemes felhívni a figyelmét arra, hogy a medence körül a csúszós csempén nem szabad rohangálni, mert könnyen balesetet szenvedhetnek.
Forrás: K&H
Fotó:
sxc.hu
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.