Menü

Gyógyvizeink

  • Dátum: 2013.07.11., 16:10

Új sorozatunkban a hazánkban fellelhető gyógyvizekről és azok gyógyhatásairól próbálunk képet adni olvasóinknak. Az első részben a dombóvár-gunarasi gyógyvizet vesszük górcső alá.

Gunarason magas-flourid tartalmú alkáli-hidrokarbonátos, bevizsgált gyógyvíz található. Az itt fellelhető vizet 1977. november 30-án nyilvánították hivatalosan is gyógyvízzé. Ez a víz kitűnően alkalmas gyomor- és bélbántalmak, gyomorfekély esetén, fogínygyulladáskor, egyéb szájbetegségek esetén. Utóbbi esetekben szájzuhannyal juttatják be a szájba a vizet, viszont belsőleges fogyasztását nem szorgalmazzák, inkább az öblögetést, gargalizálást ajánlják.

A gunarasi vizet különböző nőgyógyászati megbetegedések esetén is használják, sőt bizonyos légzőszervi, szív- és érrendszeri elváltozások alkalmával is segít. Tudni kell még, hogy a bőrgyógyászok is szívesen ajánlják, főleg pikkelysömör, ekcéma esetén.

Nagy javulást tapasztalhatnak a baleseti utókezelésben részesülők, a csont- és izületi műtétek utókezeltjei.
Általános szellemi és fizikai kimerültségkor is érdemes megmártózni a 34-38 Celsius fokos gyógyvízben. Csontkopás, rheumás esetekben, ideggyulladás, vagy idegfájdalmak esetén is jót tesz.

A fürdőben összesen 22 féle kezelés tudnak igénybe venni a betegek, ez országos szinten is magas szám. Maga a fürdő a kisgyermekes családoknak is kellemes időtöltést kínál, a gyógyvizes medencében azonban nem ajánlott a tíz évnél fiatalabb gyermekek számára a fürdés. Naponta cserélik a gyógyvizes medence vizét, ami több szempontból is vonzó lehet mindenki számára.

Tudni kell még, hogy a fürdő igen jól megközelíthető, s a belépők is megfizethetőek. Hétközben pedig nincs nagy tömeg, a büfék árai sem szaladtak el, így egyedülállók, idősebbek, fiatalabbak, kisgyerekes családok részére is remek kikapcsolódást biztosít.

Fotó:
sxc.hu

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármit?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.