Menü

Gyógyvizeink

  • Dátum: 2013.07.11., 16:10

Új sorozatunkban a hazánkban fellelhető gyógyvizekről és azok gyógyhatásairól próbálunk képet adni olvasóinknak. Az első részben a dombóvár-gunarasi gyógyvizet vesszük górcső alá.

Gunarason magas-flourid tartalmú alkáli-hidrokarbonátos, bevizsgált gyógyvíz található. Az itt fellelhető vizet 1977. november 30-án nyilvánították hivatalosan is gyógyvízzé. Ez a víz kitűnően alkalmas gyomor- és bélbántalmak, gyomorfekély esetén, fogínygyulladáskor, egyéb szájbetegségek esetén. Utóbbi esetekben szájzuhannyal juttatják be a szájba a vizet, viszont belsőleges fogyasztását nem szorgalmazzák, inkább az öblögetést, gargalizálást ajánlják.

A gunarasi vizet különböző nőgyógyászati megbetegedések esetén is használják, sőt bizonyos légzőszervi, szív- és érrendszeri elváltozások alkalmával is segít. Tudni kell még, hogy a bőrgyógyászok is szívesen ajánlják, főleg pikkelysömör, ekcéma esetén.

Nagy javulást tapasztalhatnak a baleseti utókezelésben részesülők, a csont- és izületi műtétek utókezeltjei.
Általános szellemi és fizikai kimerültségkor is érdemes megmártózni a 34-38 Celsius fokos gyógyvízben. Csontkopás, rheumás esetekben, ideggyulladás, vagy idegfájdalmak esetén is jót tesz.

A fürdőben összesen 22 féle kezelés tudnak igénybe venni a betegek, ez országos szinten is magas szám. Maga a fürdő a kisgyermekes családoknak is kellemes időtöltést kínál, a gyógyvizes medencében azonban nem ajánlott a tíz évnél fiatalabb gyermekek számára a fürdés. Naponta cserélik a gyógyvizes medence vizét, ami több szempontból is vonzó lehet mindenki számára.

Tudni kell még, hogy a fürdő igen jól megközelíthető, s a belépők is megfizethetőek. Hétközben pedig nincs nagy tömeg, a büfék árai sem szaladtak el, így egyedülállók, idősebbek, fiatalabbak, kisgyerekes családok részére is remek kikapcsolódást biztosít.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?