Még most sincs késő ültetni
- Dátum: 2013.07.20., 21:03
Aki késő ősszel is szeretné élvezni a finom, friss zöldségek ízét, annak ez a hónap még éppen ideális ahhoz, hogy elültesse a magokat.
A kis házi kertekben a július hónap a betakarításé, hiszen ilyenkor érik a tök, a cukkini, a patiszon, megfelelő az idő a zöldbabnak, az uborkának, a zellernek. Érik már a paradicsom és a paprika is. Azonban ez a paradicsomi állapot nem tart sokáig, ezért gondoljunk a késő őszi hónapokra is.
Ha most vetünk el salátát, spenótot, sóskát, brokkolit, vagy kelbimbót, esetleg fehérrépát, céklát, akkor késő ősszel még mindig szüretelhetünk a finom, friss, ínycsiklandó zöldségekből.
Annak sem kell elkeserednie, akinek nincs kiskertje, hiszen ezek a növények még az erkélyen, teraszon is megtermelhetők. Ehhez nem kell mást tennünk, mint fogjunk egy erős, nagyobb méretű műanyag reklámzacskót, szemeteszsákot és töltsük meg földdel. Szúrjunk bele függőlegesen legalább egy ujjnyi vastagságú műanyagcsövet, amelynek az alját kis dugóval elzártuk, s az oldalán 10-15 centiméter távolságban kis lyukakat vágtunk. A zsák száját úgy kössük össze, hogy a cső nyílása hozzáférhető legyen a rendszeres locsoláshoz. A műanyagzsák oldalfalát több helyen kiszúrjuk, s ide nyomjuk be a virág- és zöldségmagokat. Így megtermelhető például a család fejessaláta szükséglete, vagy az előbb említett sóska, spenót és társai. A zsák összekötve és felakasztva az erkélyen viráglabdává alakítható ki.
Nyomkodhatunk bele őszi virágmagokat, vagy petrezselyem magot, esetleg egyéb fűszernövények magjait _ kaporét, metélőhagymáét, bazsalikomét is.
Balkonládában is termelhetünk ezt-azt. Júliusi vetésre alkalmas lehet még egy-egy nagyobb paradicsom-, vagy paprika palánta, de ahhoz, hogy fejlődjenek, nagyobb edény, sok víz és sok napfény szükséges. Újhagymának való magot is elszórhatunk, gyorsan nő és finom csemegéhez juthatunk az ősz folyamán.
Fotó:
sxc.hu
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.