Energianövelés a nyári hónapokban
- Dátum: 2013.07.25., 17:40
A közhiedelemmel ellentétben az év legmelegebb időszaka sem mentes a fáradékonyságtól, amelyből tehát nemcsak téli és tavaszi van, hanem nyári is. Tippek a leküzdéséhez.
A nyári fáradékonyság rendszerint gyengeséggel, fejfájással, étvágytalansággal, koncentrálóképesség-csökkenéssel jár. Ezen tüneteket egyetlen dolog is kiválthatja, de rendszerint több ok kombinációja a ludas.
Induljuk el a legalapvetőbb dologtól, az alvástól. A nyári hónapokban hajlamosak vagyunk a szokásosnál kevesebbet az ágyban tölteni, ennek egyrészt az az oka, hogy hosszabbak a nappalok, másfelől a gyakran beköszöntő nagy hőség sem segít az alvással töltött órák meghosszabbításában. Előbbire csak az az ellenszer, ha jobban odafigyelünk, mikor fekszünk le, utóbbit azonban néhány apró praktikával képesek lehetünk pozitívan befolyásolni. Ilyen például a hálószóba nappali elsötétítése/éjszakai szellőztetése, vagy a lefekvés előtti hidegborogatás.
Természetesen nem szabad megfeledkezni a helyes táplálkozásról, nyáron az ember hajlamos kevesebbet enni, ugyanakkor ezzel együtt oda kell figyelnie a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitelre. A szabadság, vagy épp a fokozódó munkatempó felborítja a táplálkozás megszokott rendszerességét, amelyet ha nem is tudunk visszaállítani, muszáj kompenzálni. A folyadékbevitelre megfogalmazott szabályok a nyáron hónapokban még inkább érvényesek: naponta két-három liter tiszta víz fogyasztása ajánlott. A cukros ételeket, italokat érdemes kerülni, ezekből ugyan lehet energiát nyerni, de hatásuk csak rövid ideig tart. A zöldségek, gyümölcsök, az olajos magvak és a hal viszont jó energiaforrások lehetnek, de a húst sem kell teljesen kiiktatni étrendünkből.
Rendszeres sportra, mozgásra ilyenkor kevesebb időnk, energiánk jut, amiben persze az is közrejátszik, hogy egy átlagos nyári nap jelentős része nem alkalmas a szabadtéri edzésre. Némi átszervezéssel azonban kora délelőtt, vagy este megfelelő időpontokat találhatunk energiánk, erőnk növelésére.
Nem utolsósorban bizony néha magunkba kell forduljunk ahhoz, hogy fáradékonyságunkat megszüntessük. A stressz, a szervezet készenléti állapota, ugyanis képes alaposan lefárasztani minket. Ha megtaláljuk és kiiktatjuk (akár néhány egyszerű meditációs gyakorlat segítségével) a lelki gondokat okozó tényezőket, máris sokat léptünk előre.
Fotó:
sxc.hu
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.